Nawigacja

Nawigacja w implantologii to najnowocześniejsza technika umożliwiająca wszczepianie implantu z dokładnością do 0,1mm w pozycji ustalonej przed zabiegiem w obrazie 3D na ekranie komputera. Nawigację możemy zastosować zarówno przy wszczepianiu pojedynczego implantu jak i przy mnogich implantacjach.

Wykorzystując dane z Tomografii Komputerowej planujemy idealną pozycję implantu uwzględniającą zarówno stan kości, oczekiwany wygląd zęba i relacje z sąsiednimi zębami. Wszczepienie implantu w optymalnym położeniu ma decydujące znaczenie dla uzyskania pięknego naturalnego wyglądu zęba na implancie, a także prawidłowego wieloletniego funkcjonowania wszczepu.

Po ostatecznym ustaleniu położenia implantu w obrazie 3D na monitorze następuje komputerowo sterowany proces wykonania specjalnego szablonu chirurgicznego, który służy następnie do precyzyjnego umieszczenia implantu w kości.

Specjalistyczne Centrum Implantologii Sanadent już w 2008r. zakupiło szwajcarskie urządzenie do wykonywania szablonów chirurgicznych, gwarantujące umieszczenie implantu w idealnej pozycji, bez konieczności używania skalpela.