Licówki i Korony

Nowoczesna stomatologia umożliwia idealne odtwarzanie zniszczonych tkanek zęba, a także korygowanie brzydkiego kształtu lub koloru zębów. Zastosowanie mają tu licówki, wkłady i korony porcelanowe.

Dostępne rozwiązania

Licówka to bardzo cienki (0,5 – 0.8mm) a równocześnie mocny płatek porcelany mocowany na zębach przednich umożliwiający zmianę kształtu, koloru zębów bez niszczenia ich struktury.

Licówki jako jeden ze sposobów odbudowy uzębienia

Wkład porcelanowy to odpowiednik podstawowych wypełnień w zębach z tą różnicą, iż wkład wykonany z porcelany w pracowni technicznej jest bardzo wytrzymały, nie ulega ścieraniu i umożliwia idealne odtworzenie naturalnego wyglądu zeba. Za sprawą bardzo dobrego połączenia z zębem rozwój nowej próchnicy jest całkowicie zahamowany.

wkłady porcelanowe jako jeden ze sposobów odbudowy uzębienia

Korony pełnoceramiczne i porcelanowe na złocie. Korona to rodzaj czapeczki pokrywającej zniszczony ząb, umożliwiająca odbudowanie naturalnego kształtu i koloru zęba. Wykonywanie koron pełnoceramicznych lub na podbudowie ze złota umożliwia wykonywanie zębów o idealnym naturalnym kolorze na całej powierzchni. Unikamy w ten sposób występowania ciemnego rąbka na brzegu korony. Dodatkowo zaś korony na podbudowie ze złota ograniczają rozwój próchnicy w przyszłości co powoduje, iż korony takie często funkcjonują po kilkadziesiąt lat.

korony pełnoceramiczne jako jeden ze sposobów odbudowy uzębienia

Kiedy stosujemy licówki?

1. Poprawa estetyki uśmiechu

  • Licówki są doskonałe do zakrycia przebarwień, nierówności i nieestetycznych przebarwień zębów, nadając uśmiechowi piękny wygląd.

2. Korekta krzywizn i rozwarstwień

  • W przypadku niewielkich krzywizn i rozwarstwień zębów, licówki mogą dostarczyć natychmiastowej poprawy, eliminując konieczność długotrwałego leczenia ortodontycznego.

3. Ochrona przed wysokimi temperaturami

  • Licówki mogą chronić zęby przed działaniem wysokich temperatur, co jest przydatne dla osób, które nadmiernie spędzają czas w gorących klimatach.

Kiedy stosujemy korony stomatologiczne?

1. Odbudowa uszkodzonych zębów

  • Korony są idealnym rozwiązaniem do naprawy zębów z dużymi ubytkami, pęknięciami lub znacznym osłabieniem.

2. Zabezpieczenie po leczeniu kanałowym

  • Po leczeniu kanałowym zęby stają się bardziej kruche, a korona może zapewnić im ochronę przed uszkodzeniami.

3. Restauracja przednich zębów

  • Korony są również stosowane w przypadku zębów przednich, aby przywrócić estetykę i siłę zgryzu.

Nasza Oferta

W naszym gabinecie oferujemy pełen zakres usług z zakresu licówek i koron stomatologicznych. Nasi doświadczeni specjaliści wspólnie z Tobą dobiorą odpowiednie rozwiązania, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ponadto, współpracujemy z najlepszymi dostawcami materiałów stomatologicznych, co gwarantuje trwałość i estetykę naszych prac.

Pełen uśmiech, eksponujący równe, białe zęby

Korzyści z naszych usług

  • Poprawa wyglądu uśmiechu. Licówki i korony przywracają estetykę uśmiechu, pozwalając Ci cieszyć się pięknym uśmiechem.
  • Ochrona uszkodzonych zębów. Korony chronią uszkodzone zęby przed dalszymi uszkodzeniami i infekcjami.
  • Indywidualne podejście. Nasz zespół pracuje z każdym pacjentem, aby dostosować procedury do ich unikalnych potrzeb i oczekiwań.
  • Trwałość i komfort. Nasze licówki i korony są trwałe i komfortowe, pozwalając na normalne funkcjonowanie jamy ustnej.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz pytania dotyczące licówek i koron stomatologicznych lub chciałbyś umówić się na konsultację, skontaktuj się z naszym zespołem. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci odzyskać piękny uśmiech i zdrową jamę ustną.

📞 Telefon: 660 416 444

📍 Adres praktyki: Stanisława Ignacego Witkiewicza 45c, 71-123 Szczecin