Brak wszystkich zębów

Centrum Implantologii Sanadent od ponad 16 lat specjalizuje się w leczeniu pacjentów z całkowitym bezzębiem. Leczenie implantologiczne bezzębnych pacjentów jest dla nas standardowym codziennym postępowaniem, które nie ma przed nami tajemnic. 

Za sprawą zaawansowanej wiedzy, doświadczenia i wyposażenia pracowni protetycznej w najnowocześniejsze urządzenia jesteśmy w stanie u każdego bezzębnego pacjenta wykonać niewyjmowane, na stałe umocowane zęby, bez znaczenia na stan i ilość zachowanej kości.

Stworzone w naszym centrum, przez lata pracy procedury dają możliwość spełnienia wszystkich oczekiwań pacjentów. Większość pacjentów już w dniu wszczepienia implantów rozstaje się z ruchomą protezą i po zabiegu otrzymuje niewyjmowane zęby.

Bliska współpraca lekarzy i techników pozwala osiągać bardzo dobre efekty estetyczne dotyczy to zarówno naturalnego wyglądu zębów, promiennego uśmiechu jak i pięknych rysów twarzy.

Nowe, na stałe wykonane zęby na implantach są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Za sprawą wiedzy dr. Caruka dotyczącej zgryzu uzyskanej podczas 10 etapowego szkolenia w USA nowe zęby są idealnie dopasowane. Pacjent już od pierwszego dnia może jeść wszystkie pokarmy, a siły żucia są identyczne jak przy naturalnych własnych zębach. Perfekcyjny zgryz, dopasowany z największą dokładnością (drobiazgowością), ma decydujące znaczenie dla dobrego wieloletniego funkcjonowania implantów.

Wszczepienie implantów w celu wykonania niewyjmowanych zębów najczęściej nie wymaga wykonania odbudowy kości. Odpowiednie rozmieszczenie implantów i zaawansowana protetyka pozwalają wykorzystywać nawet niewielkie ilości zachowanej tkanki kostnej. Przyśpiesza to proces leczenia i sprawia, iż leczenie jest bardzo przyjazne. Wiele zabiegów wykonywane jest bez rozcinania dziąsła, wykorzystując do tego specjalne cyfrowo zaprojektowane szablony chirurgiczne. Ogranicza to zakres zabiegu do minimum.

Tradycyjne leczenie bezzębia, bez wykorzystywania implantów powodowało, iż akrylowa proteza utrzymywała się jedynie dzięki przyleganiu do błony śluzowej. Powodowało to jej ciągłą ruchomość w trakcie jedzenia i mówienia, utrudniając pacjentom spożywanie nawet najprostszych pokarmów. Ruszająca się proteza powodowała ogromny dyskomfort pacjentów osłabiała ich poczucie własnej wartości, ograniczała kontakty osobiste i służbowe. Spożywanie pokarmów w towarzystwie było bardzo utrudnione, a ugryzienie jabłka wręcz niemożliwe. Dodatkowo siły żucia były wielokrotnie mniejsze niż przy zachowanych własnych zębach. Wpływało to na stopień rozdrabniania pokarmów i utrudniało pracę żołądka. Górna proteza z płytą na podniebieniu utrudniała zaś wymowę i osłabiała odbiór wrażeń smakowych.

Zastosowanie implantów pozwala zlikwidować wszystkie te niedogodności, a pacjenci ponownie mogą czerpać wielką przyjemność ze spożywania pokarmów. Odzyskanie zaś promiennego uśmiechu i pięknych rysów twarzy jest również bardzo istotnym warunkiem dobrego samopoczucia.

Rodzaj wykonanych nowych zębów: wyjmowana proteza przypinana do implantów lub na stałe zamocowany, przykręcony most uzależniony jest głównie od liczby wszczepionych implantów

wersja I – Wyjmowana proteza na 2 – 4 implantach

wersja II – Na stałe zamocowany most na 5 – 6 implantach

Więcej informacji o różnych rozwiązaniach na bazie implantów znajdziecie Państwo również w dziale „przykłady”

wersja I – Wyjmowana proteza na 2 – 4 implantach

Zastosowanie od 2 – 4 implantów w bezzębnej żuchwie umożliwia wykonanie bardzo wygodnej odpinanej protezy. Proteza taka przypięta do implantów nie wykazuje żadnej ruchomości, a wyjęcie jej z ust wymaga wcześniejszego odpięcia od implantów.

Najczęściej implanty połączone są specjalną przykręcaną belką (pokazaną na rysunku), do której przypinana jest proteza za pomocą specjalnych zaczepów, zamków.

Proteza opiera się częściowo na dziąsłach, jednak większość sił żucia przenoszona jest przez implanty, co zapewnia duży komfort w jej użytkowaniu. Im więcej implantów zastosowano, tym mniej proteza opiera się na dziąsłach i jest bardziej wygodna.

wersja II – Na stałe zamocowany most na 5 – 6 implantach

Zastosowanie 5 – 6 implantów umożliwia wykonanie na stałe zamocowanych „trzecich” zębów. Spożywanie twardych, kleistych pokarmów znowu jest możliwe, gdyż nowe zęby nie uciskają dziąseł, a wszystkie siły żucia przenoszone są przez implanty bezpośrednio na kość, identycznie jak przy własnych zdrowych zębach.

Większość bezzębnych pacjentów otrzymuje na stałe zamocowane nowe zęby już w dniu zabiegu, bezpośrednio po wszczepieniu implantów. Umożliwia to korzystanie w pełni z każdego kolejnego dnia życia, bez konieczności wielomiesięcznego oczekiwania.

Piękne zęby i naturalny uśmiech przywracają pacjentom bardzo dobre samopoczucie i pewność siebie, co odmienia ich życie i sprawia, iż nabiera ono nowej jakości. Jest dla nas wielką satysfakcją obserwowanie jak pozytywnie wpływa to na ogólną kondycję pacjentów.