Profilaktyka

Warunkiem wieloletniego dobrego funkcjonowania zębów po przeprowadzonym leczeniu czy to na własnych zębach, czy na implantach jest przestrzeganie właściwej higieny jamy ustnej. Codzienna domowa higiena jest bardzo istotnym elementem utrzymania zębów i dziąseł w dobrym stanie. Zwracamy bardzo dużą uwagę na przekazanie pacjentom wszystkich informacji o zasadach prawidłowej codziennej higieny jamy ustnej.

Drugim bardzo istotnym elementem utrzymania zębów we właściwym stanie jest co półroczna profesjonalna kontrola stomatologiczna. Kontrola w gabinecie stomatologicznym umożliwia ocenę higieny jamy ustnej, stanu zębów, dziąseł, rozwoju próchnicy. Ważna jest również kontrola zgryzu, gdyż w wyniku codziennego żucia pokarmów dochodzi do nieprawidłowego starcia zębów. Sytuacja taka wymaga co pewien okres czasu minimalnego skorygowania zębów tak by zęby ponownie kontaktowały się prawidłowo. Brak korekty w zgryzie może wpływać na przeciążanie zębów, patologiczną ruchomość czy nawet pęknięcia zębów.

Wizyta kontrolna w gabinecie umożliwia rozpoznanie nieprawidłowych procesów już na wczesnym etapie ich powstawania, to pozwala na ich szybkie zatrzymanie bez negatywnych konsekwencji dla stanu zębów.