Przebieg leczenia

Wizyta konsultacyjna

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (pantomogram, Cyfrowa Tomografia Komputerowa). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

Zabieg

Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 miesięcy) na implantach wykonywane są nowe zęby.

Bardzo często proces leczenia jest o wiele szybszy, gdyż wielokrotnie podejmujemy decyzję o wykonaniu zębów na implantach już w dniu ich wszczepienia. Ostatecznie jest to uzależnione od ilości i jakości zachowanej kości. Czytaj więcej „Zęby natychmiastowe”.

Zabieg wszczepiania implantów najczęściej nie wymaga rozcinania dziąsła ani zakładania szwów, a implanty wszczepiane są bezpośrednio poprzez dziąsło z wykorzystaniem specjalnego szablonu chirurgicznego. Czytaj więcej „Zabiegi bez skalpela”.

Dzięki skutecznym środkom znieczulającym i komputerowemu podawaniu znieczulenia zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a w okresie pozabiegowym większość pacjentów nie odczuwa żadnych dolegliwości. Doświadczenie i umiejętności lekarzy, korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań skracających czas leczenia umożliwia przeprowadzanie zabiegów bez konieczności stosowania narkozy

Wykonanie zębów

Zęby na implantach zbudowane są z dwóch elementów indywidualnego łącznika i korony porcelanowej. Łącznik indywidualny jest elementem przykręcanym do implantu za pomocą śrubki. Stanowi on element łączący, przechodzący przez dziąsło, pomiędzy implantem i koroną. Korona porcelanowa cementowana jest zaś do łącznika.

Ostateczne porcelanowe zęby wykonywane są na podstawie cyfrowego skanu, a następnie wycinane w komputerowo sterowanej frezarce. Zapewnia to pacjentom, iż zęby wykonywane są z najbardziej wytrzymałej porcelany o najlepszych właściwościach estetycznych. Perfekcyjna precyzja takiej korony ma również bardzo istotne znaczenie dla dobrego funkcjonowania zębów. Wszystkie etapy protetyczne kontrolowane są pod mikroskopem w celu uzyskania jak najwyższej jakości prac.

Czytaj więcej w „Pracownia”, „Centrum stomatologiczne”.

Nowe piękne zęby spełniają wszystkie oczekiwania pacjentów, gdyż pacjenci aktywnie uczestniczą w ich projektowaniu. Zastosowanie zaś w standardzie najmocniejszej porcelany umożliwia gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu daje to pacjentom poczucie wyjątkowej satysfakcji z przeprowadzonego leczenia.