Łączniki indywidualne

Łącznik indywidualny to element przechodzący przez dziąsło i łączący implant z koroną. Łączniki są jednym z kluczowych elementów leczenia implantologicznego, gdyż mają za zadanie stworzyć szczelną barierę między środowiskiem jamy ustnej, a kością w której umieszczony jest implant. Ich prawidłowy kształt ma bardzo duże znaczenie dla uzyskania naturalnego wyglądu zębów, dobrej higieny i wieloletniego prawidłowego funkcjonowania implantów.

Wykonanie prawidłowo łącznika wymaga bardzo dużego doświadczenia i wiedzy ze strony lekarza, a także współpracowania z zaawansowaną pracownią protetyczną. W naszej Klinice łączniki indywidualne tworzymy wirtualnie na ekranie komputera, na podstawie cyfrowych skanów. Zaprojektowane łączniki frezujemy następnie w jednej z trzech frezarek w zależności od rodzaju zastosowanego materiału. Zawsze dobieramy materiał na łączniki najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta, nie mamy żadnych ograniczeń w doborze materiałów.

Nawet drobne nieprawidłowości przy wykonywaniu łączników skutkować mogą brakiem zrostu łączników z dziąsłem, a w konsekwencji w przyszłości utratą implantów. Dlatego tak ważna jest wiedza odnośnie łączników indywidualnych.

Na prawidłowe funkcjonowanie łącznika składa się wiele elementów to jest:

– zastosowanie odpowiedniego materiału;

– prawidłowy kształt i struktura powierzchni kontrolowana pod mikroskopem

– właściwa pozycja implantu

– uzyskanie wokół implantu odpowiedniej ilość i rodzaj tkanki dziąsłowej

– ukształtowanie indywidualne dziąsła

– sposób montażu i przygotowanie łącznika do przykręcenia

Dr. Caruk za sprawą swojego wieloletniego zaangażowania, doświadczenia i wiedzy zdobytej od najlepszych lekarzy na świecie, a także posiadania własnej nowoczesnej pracowni protetycznej, ma możliwość wykonywania idealnie dopasowanych łączników. Ma to decydujący wpływ na wieloletnie prawidłowe funkcjonowanie implantów.