Regeneracja dziąsła wokół implantów

Naturalne własne zęby otoczone są sztywnym, nieruchomym dziąsłem, które umożliwia zachowanie prawidłowej higieny wokół zębów. Utrata zębów wiąże się najczęściej z zanikiem tego dobrego dziąsła.

Wszczepienie implantów bez odtworzenia strefy nieruchomego dziąsła spowoduje zaleganie jedzenia wokół wszczepów, a w konsekwencji stan zapalny dziąsła, krwawienie, zanik kości i ostatecznie utratę implantów. Regeneracja i właściwe wymodelowanie dziąsła zapobiegają wszystkim tym negatywnym konsekwencjom. Oczywiście niezbędnym warunkiem zachowania implantów w dobrym stanie jest prawidłowa codzienna higiena jamy ustnej, a także minimum coroczna wizyta kontrolna u stomatologa.

W Centrum Sanadent zwracamy bardzo dużą uwagę na odtworzenie prawidłowego dziąsła wokół implantów. Jest to jeden z kluczowych warunków dobrego funkcjonowania implantów. Za sprawą kilkunastoletniego doświadczenia w regeneracji dziąsła w okolicy implantów dobieramy najbardziej właściwe metody odtwarzania dziąsła w zależności od sytuacji tak by leczenie nie było uciążliwe dla pacjenta, a jakość odtworzonego dziąsła była jak najlepsza.

Dr Caruk za sprawą licznych kursów i szkoleń już od 2005r. stosuje z powodzeniem zaawansowane metody odtwarzania nieruchomego dziąsła zarówno w przypadku utraty jednego czy kilku zębów, jak i przy całkowitym bezzębiu. Skuteczne odtworzenie nieruchomego dziąsła w okolicy implantów jest procesem wymagającym od lekarza posiadania dużej wiedzy, doświadczenia i wysokich umiejętności chirurgicznych.

Odtworzenie prawidłowego dziąsła wokół implantów jest dla nas warunkiem oczywistym i niezbędnym dla dobrego funkcjonowania implantów.

Kiedy wszczepiamy implant przyświeca nam myśl, iż będzie on użytkowany do końca życia.