Cyfrowa frezarka do tytanu

Pracownia nasza została wyposażona w najnowocześniejszą frezarkę do tytanu służącą do wycinania bardzo precyzyjnych elementów implantologicznych. Tytanowe elementy protetyczne o idealnej precyzji możliwe są do wykonania tylko na najlepszych frezarkach stosujących zaawansowane technologie. Do 2019r. w Polsce zainstalowano zaledwie kilka tego typu urządzeń. Kilkutonowa Hi-tech maszyna zapewnia precyzję frezowania z dokładnością do +/- 2µm. Dla porównania włos ludzki ma grubość około 60 – 80 µm. Perfekcyjne dopasowanie tytanowych elementów protetycznych do powierzchni implantów jest bardzo istotnym czynnikiem dobrego funkcjonowania zębów na implantach i ogranicza do minimum występowanie powikłań.

Technologia superprecyzyjnego frezowania konstrukcji tytanowych ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania rozległych prac na implantach takich jak całkowite bezzębia. Światowym standardem leczenia całkowitego bezzębia jest obecnie odtworzenie wszystkich brakujących zębów w postaci jednego całkowitego mostu przykręcanego. Tytanowa konstrukcja stanowi wewnętrzny szkielet takiego mostu, z jednej strony osadzone są na niej pojedyncze bardzo estetyczne pełnoceramiczne zęby, a z drugiej kontaktuje się z powierzchnią implantów. 

Posiadana przez naszą pracownię frezarka umożliwia frezowanie rozległych konstrukcji implantologicznych na wielu implantach z najwyższą precyzją. Gwarantuje to, iż wyfrezowana konstrukcja tytanowa idealnie przylega do wszystkich implantów i nie powoduje żadnych naprężeń, za sprawą czego siły żucia rozkładają się równomiernie na wszystkich implantach i nie dochodzi do ich przeciążania. Istotną zaletą jest również fakt, iż wycięcie konstrukcji z jednorodnego bloku tytanowego gwarantuje im najwyższą wytrzymałość.

Wielokrotnie zgłaszają się do nas pacjenci, którzy informowani byli, iż w ich przypadku nie ma możliwości wszczepienia implantów lub ewentualnie można wszczepić implanty ale jedynie w celu wykonania wyjmowanej protezy. Nasza wiedza i wieloletnie  doświadczenie lekarzy w połączeniu z własną pracownią protetyczną umożliwia wykonanie niewyjmowanych, na stałe umocowanych zębów praktycznie u każdego bezzębnego pacjenta. Najczęściej zabiegi ograniczają się do jednego etapu, a odbudowa kości nie jest wymagana. Pacjent już w dniu zabiegu otrzymuje niewyjmowane zęby na implantach. Pacjenci odzyskują w pełni funkcję żucia pokarmów i zdrowy piękny uśmiech. Sprawia nam wielką satysfakcję obserwowanie jak pozytywnie zmieniamy życie pacjentów.