Etapy nowoczesnego leczenia protetycznego

Stworzone przez nas centrum łączące pracę stomatologów i techników dentystycznych umożliwiło nam tworzenie nadzwyczaj estetycznych prac protetycznych. Wykonywane zęby są piękne i naturalne i spełniają wszystkie nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania pacjentów. Piękny, promienny uśmiech pacjentów jest naszym nadrzędnym celem. Na końcowy sukces leczenia składa się wiele istotnych czynników.

Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny pracy niezbędnym warunkiem jest właściwe zaplanowanie leczenia. W tym celu na początku wykonujemy ok. 20 zdjęć fotograficznych twarzy pacjenta, uśmiechu, zębów na podstawie których oceniamy jak powinny wyglądać przyszłe zęby by ich końcowy wygląd był doskonały, a uśmiech wyglądał naturalnie. Na podstawie tej oceny technik tworzy wstępny woskowy indywidualny wzór zębów, który następnie przymierzany jest w ustach. Przymiarka takich woskowych zębów pozwala ocenić czy przyszłe zęby będą miały właściwy kształt , długość, szerokość, wychylenie, morfologię. Razem z pacjentem oceniamy czy woskowy wzór zębów spełnia nasze oczekiwania. W przypadku potrzeby korekty woskowego wzoru zmiany wykonywane są na bieżąco, w klika minut. Wiele szczegółów składa się na ładny wygląd zębów i większość z nich już na tym etapie leczenia jest ustalana z pacjentem.

Następnie porcelanowe zęby wykonywane są z wykorzystaniem techniki CAD – CAM czyli cyfrowego projektowania zębów na ekranie komputera z uwzględnieniem wzoru woskowych zębów. Do cyfrowego procesu tworzenia zębów wykorzystujemy kilka skanerów i trzy zaawansowane frezarki numeryczne CNC przeznaczone dla różnych materiałów stomatologicznych. Zawsze używamy najbardziej odpowiednie materiały w leczeniu pacjentów, gdyż nie mamy żadnych ograniczeń w ich zastosowaniu. Większość wykonywanych zębów w naszej pracowni to zęby pełnoceramiczne wycinane z jednorodnych bloków porcelany, co nadaje im naturalny wygląd i gwarantuje najwyższą wytrzymałość.

Stosujemy najlepsze porcelany dostępne na świecie, najbardziej renomowanych producentów.

Nie idziemy na żadne kompromisy by „zaoszczędzić” na kosztach materiałów, zawsze stosowane przez nas produkty są najwyższej jakości i najbardziej odpowiednie dla danego pacjenta. To jest jedyna recepta na długoterminowy sukces leczenia i to doceniają nasi pacjenci.

Następnie technik porcelanista otrzymuje surową porcelanę wyciętą na frezarkach CNC, porcelana ta oddaje już zaplanowany uprzednio w wosku kształt zębów. Jednak porcelanista nadaj jej ostateczny indywidualny kształt. Technicy nasi są bardzo dobrze wyedukowani i posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu materiałów ceramicznych. Wykorzystują do tego etapu kilka nowoczesnych pieców do wypalania porcelany najlepszych światowych producentów. 

Tak przygotowana porcelana jest następnie mierzona w ustach pacjenta. W Centrum Sanadent standardem jest, iż podczas przymiarki porcelany oprócz lekarza zawsze obecny jest technik porcelanista. Daje nam to możliwość, iż nawet na tym etapie praktycznie gotowego zęba możemy jeszcze skorygować wiele istotnych elementów takich jak kształt czy kolor zęba. Wykonywane przez nas zęby idealnie pasują do twarzy i uśmiechu pacjenta, a każdy ząb wygląda bardzo naturalnie. Współpraca lekarzy i techników w jednym centrum skraca czas leczenia, a także zdecydowanie podnosi estetykę wykonywanych prac.

Lekarze oddając ostateczne zęby cementują je na najlepsze cementy, które zapewniają bardzo mocne połączenie struktury zęba z koroną porcelanową.