Zgryz

Profesjonalne leczenie stomatologiczne związane jest ściśle z właściwym zaplanowaniem i wyrównaniem zgryzu. Przykładamy ogromną wagę do idealnego dopasowania zębów w zgryzie, gdyż mamy świadomość jak istotnym jest to elementem dobrego wieloletniego funkcjonowania zębów. Prawidłowo ustalony i dopasowany zgryz powoduje, iż zęby nie są przeciążone, nie pękają, nie dochodzi do ich starcia. Równocześnie pacjent odczuwa bardzo duży komfort gryzienia i żucia pokarmów bez żadnych negatywnych objawów czy to ze strony stawów, czy mięśni. Wiedza dotycząca właściwego zgryzu jest bardzo obszerna i wymaga dużego zaangażowania i dokładności dotyczy to zarówno czasu potrzebnego do jej zdobycia jak i kosztów z tym związanych. Idealne dopasowanie zgryzu jest procesem pracochłonnym dla lekarza i technika. Wymaga zupełnie innego procesu postępowania niż standardowe metody leczenia. Ma to jednak ogromne znaczenie dla długoterminowego powodzenia leczenia.

Perfekcyjnie ustalony zgryz idzie w parze z pięknym kształtem zębów, dopasowanych do rysów twarzy, swobodnym żuciem pokarmów i płynną, wyraźną wymową. Wszystkie te elementy są brane pod uwagę przy wykonywaniu nowych zębów tak by ich kształt nie zaburzał prawidłowych funkcji.

Dr. Krzysztof Caruk w 2014r. ukończył 10 etapowe szkolenie w Akademii Dawsona na Florydzie. Jest trzecim stomatologiem z Polski, który ukończył to Curriculum. Akademia Dawsona jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie kształcących stomatologów w zakresie zgryzu i funkcji zębów. Podczas kilkudziesięciu dni szkoleniowych dr. Krzysztof Caruk uzyskał obszerną wiedzę odnośnie idealnego ustalania i dopasowywania zgryzu.

Wykonywanie prac protetycznych bez ustalenia prawidłowego zgryzu wiąże się z dużym ryzykiem przeciążenia i utraty zębów i implantów. Najczęściej objawy początkowe są niezauważalne jednak już w krótkim okresie czasu po zakończeniu leczenia może dojść do powikłań, których przyczyną często jest nieprawidłowy zgryz. Problem dotyczący zgryzu jest bardzo powszechny jednak najczęściej pacjenci nie są jego świadomi. Budowa układu żucia daje pewną kompensacje dla nieprawidłowości zgryzowych i z tego powodu zrozumienie i dostrzeżenie tej choroby jest bardzo opóźnione. 

Prawidłowa relacja szczęk jest precyzyjnie ustalona przez organizm i wykonując leczenie zgodnie z tym położeniem zapewniamy pacjentom idealne warunki zgryzowe. Wszyscy lekarze i technicy pracujący w Centrum Sanadent są szczegółowo przeszkoleni odnośnie zasad wykonywania zębów w prawidłowym zgryzie, co standardowo wykorzystujemy podczas leczenia każdego pacjenta.