O Nas

Centrum Implantologii Sanadent od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem implantologicznym. Starając się zapewnić naszym pacjentom jak najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia i sprostać ich oczekiwaniom estetycznym stosujemy najlepsze systemy implantologiczne, a także najwyższej klasy urządzenia przeznaczone dla implantologii. Tylko zastosowanie najlepszych materiałów i komponentów stomatologicznych, protetycznych wraz z zaawansowaną wiedzą i doświadczeniem lekarzy gwarantuje pacjentom, iż przeprowadzone leczenie będzie pewne i przewidywalne. Cały proces leczenia przebiega kompleksowo od profesjonalnej i bardzo dobrze wykonanej chirurgii, przez właściwą korektę zgryzu, aż po bardzo estetyczny efekt końcowy pracy protetycznej. Naszym nadrzędnym celem jest by zęby na implantach nawet po wielu latach od zakończenia leczenia funkcjonowały idealnie.

Centrum Implantologii Sanadent specjalizuje się głównie w leczeniu całkowitego bezzębia. Nasza zaawansowana wiedza, umiejętności i doświadczenie, a także nowoczesna pracownia protetyczna pozwalają nam zagwarantować, iż każdy pacjent ponownie będzie mógł się cieszyć niewyjmowanymi, na stałe umocowanymi zębami. Leczenie całkowitego bezzębia jest dla nas codziennością.

Stosowane przez nas procedury zapewniają, iż pacjenci nie tylko uzyskują przepiękny efekt estetyczny ale również odzyskują funkcję żucia. Jest to możliwe za sprawą wiedzy dr. Caruka dotyczącej zarówno postępowania chirurgicznego, protetycznego i właściwego zaplanowania zgryzu. Setki bardzo zadowolonych pacjentów przekonują nas o słuszności takiego postępowania

Dr. Krzysztof Caruk za sprawą uczestniczenia w największych kongresach implantologicznych w USA stosuje unikalne techniki leczenia wielokrotnie nieznane w Polsce. Pozwalają one przeprowadzać leczenie implantologiczne bezpieczniej, szybciej, z lepszym efektem estetycznym, higienicznym i zgryzowym mającym istotny wpływ na wieloletnie bardzo dobre funkcjonowanie zębów na implantach. Dr. Caruk jest od 2005r. jedynym lekarzem z Polski będącym członkiem największej w Ameryce organizacji implantologicznej Academy of Osseointegration z USA. Ukończenie zaś 10 etapowego szkolenia dotyczącego zgryzu w Akademii Dawsona na Florydzie gwarantuje pacjentom uzyskanie najlepszego efektu funkcjonalnego. Ma to wyjątkowe znaczenie dla jakości żucia pokarmów jak również dla dobrego wieloletniego funkcjonowania zębów.

Przeprowadzanie tak zaawansowanego leczenia możliwe jest za sprawą bliskiej współpracy lekarzy i protetyków. Centrum Sanadent jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce gdzie lekarze stomatolodzy wraz z technikami protetycznymi pracują wspólnie w jednym kompleksie. Ma to ogromne znaczenie dla jakości wykonywanej pracy, pięknego efektu estetycznego, a również ogranicza ilość wizyt pacjentów w gabinecie do niezbędnego minimum. Wszystkie wykonywane zęby są indywidulanie dopasowywane przez techników bezpośrednio przy fotelu pacjenta. W Centrum Sanadent jest to standardowe postępowanie.

Specjalistyczne Centrum Implantologii Sanadent opiera się na dwóch głównych filarach:

– centrum stomatologicznym

– pracowni protetycznej