Pracownia ogólna

Zaawansowane możliwości naszej pracowni protetycznej związane są z faktem, iż technologie cyfrowe CAD – CAM połączyliśmy ze standardowymi technikami protetycznymi co ma bardzo istotne znaczenie dla przeprowadzanego leczenia. Wyposażenie gabinetu stomatologicznego tylko w jeden system CAD – CAM, jak również brak zaplecza w postaci pracowni protetycznej ogranicza bardzo zakres zastosowań technologii cyfrowej.

W naszej pracowni protetycznej połączenie trzech różnych systemów cyfrowych ze standardową techniką protetyczną daje nam nieograniczone możliwości wykonywania prac protetycznych. Technologie cyfrowe w porównaniu z tradycyjnymi technikami protetycznymi pozwalają osiągać: o wiele lepsze efekty estetyczne, precyzję i dopasowanie elementów protetycznych, jak również korzystają z bardziej wytrzymałych materiałów. W związku z tym faktem naszym nadrzędnym celem jest jak najszersze korzystanie z technologii cyfrowej. Praktycznie przy wykonywaniu każdego elementu protetycznego korzystamy z technologii CAD – CAM, którą uzupełniamy tradycyjnymi technikami protetycznymi. Standardową technikę rozwijaliśmy przez ponad 10 lat funkcjonowania naszej pracowni protetycznej, korzystając z wiedzy techników niemieckich, włoskich i amerykańskich. W związku z tym nasza pracownia wyposażona została w wiele bardzo nowoczesnych urządzeń protetycznych.

Posiadamy profesjonalny dział porcelany korzystający z nowoczesnych pieców do wypalania porcelany jak i najwyższej jakości porcelany renomowanych producentów z Niemiec i Lichtensteinu.

Dział odlewnictwa metali posiada oprócz standardowych odlewni do metalu również odlewnie do złota, a także odlewnie do tytanu. Zakupiliśmy również specjalistyczny laser do precyzyjnego pod mikroskopem lutowania wszelkich metali.

Częścią naszej pracowni jest dział precyzyjnego odlewania modeli, a także dział akrylu umożliwiający wykonywanie najwyższej jakości tymczasowych mostów i protez. Pracownię naszą wyposażyliśmy również w kilka mikroskopów, które umożliwiają bardzo dokładną kontrolę prac, jak również precyzję ich wykonywania. Wiedza i umiejętności techników zdobyte podczas licznych zagranicznych kursów wraz z wyposażeniem naszej standardowej pracowni pozwalają nam w pełni wykorzystać wszystkie możliwości technologii cyfrowej. Brak ograniczeń w stosowaniu technologii CAD – CAM związany jest również z faktem, iż posiadamy trzy różne skanery i trzy różne frezarki numeryczne, które pozwalają nam wykonywać cyfrowo wszystkie elementy protetyczne stosowane w stomatologii.