Protetyka

Przeprowadzamy kompleksowe leczenie protetyczne pacjentów zarówno na własnych zębach jak i na implantach. Wykonujemy korony, mosty, licówki, wkłady koronowo – korzeniowe, wyjmowane protezy itd. Stosujemy najwyższej jakości materiały protetyczne tak by przeprowadzane leczenie było jak najlepsze i gwarantowało pacjentom wieloletnie bezproblemowe funkcjonowanie zębów.

Nasza wiedza i umiejętności umożliwiają nam idealnie odtworzyć zniszczone zęby mając tu na uwadze prawidłowy zgryz, funkcje i piękny efekt estetyczny nowych zębów. Wszystkie prace w pracowni są szczegółowo kontrolowane i wykonywane pod powiększeniem mikroskopu co zapewnia ich najlepszą jakość. 

W leczeniu każdego pacjenta korzystamy z artykulatorów i cyfrowego łuku twarzowego, które pozwalają nam idealnie odtwarzać ruchy żuchwy co jest bardzo istotnym elementem wykonywania zębów w prawidłowym zgryzie.

W Centrum Implantologii Sanadent posiadamy własną pracownię protetyczną, która to za sprawą wyposażenia jej w najnowocześniejszy sprzęt umożliwia wykonywanie wszystkich typów prac protetycznych na wszystkich dostępnych w stomatologii materiałach. Pozwala nam to stosować zawsze najbardziej właściwe postępowanie idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Nie mamy żadnych ograniczeń w stosowanych materiałach i technologiach.

Standardowo, codziennie w pracowni protetycznej korzystamy z materiałów najwyższej jakości takich jak bloki porcelany pełnoceramiczne, cyrkonu, tytanu, akrylu i kompozytu, które frezowane są w cyfrowych obrabiarkach CAD – CAM. W wielu sytuacjach realizując potrzeby pacjentów korzystamy również z tradycyjnych materiałów protetycznych.

Posiadamy kilka systemów skanowania, frezowania i drukowania prac, co umożliwia nam wykonywanie prac z najwyższą dokładnością (zob. „pracownia”).