Pracownia

Pracownia Protetyczna Centrum Implantologii Sanadent wyposażona została w najnowocześniejsze urządzenia protetyczne, które to zrewolucjonizowały metody leczenia stomatologicznego. Nasza pracownia protetyczna umożliwia wykonywanie zębów idealnie dopasowanych, z nadzwyczajną estetyką i naturalnym wyglądem. Każda wykonywany ząb (korona most) dopasowywane są ostatecznie przez technika porcelanistę przy fotelu pacjenta co daje możliwość spełnienia wszystkich oczekiwań pacjenta. Wyjątkowość naszej pracowni protetycznej związana jest z jednej strony z technikami posiadającym zaawansowaną wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu bardzo estetycznych prac, a z drugiej strony ogromne znaczenie odgrywa unikalne wyposażenie.

Posiadamy specjalistyczne skanery wewnątrzustne, jak również laboratoryjne, które pozwalają nam w codziennej standardowej pracy stosować najnowocześniejsze cyfrowe rozwiązania. Zęby projektowane są obecnie na ekranie komputera z niewiarygodną precyzją, a równocześnie pozwalają stosować najbardziej estetyczne rodzaje materiałów takie jak np. korony i mosty pełnoceramiczne bez podbudowy metalu.

Pracownię naszą wyposażyliśmy w trzy najbardziej zaawansowane frezarki CAD–CAM do automatycznej obróbki wszystkich materiałów stosowanych przy wykonywaniu zębów. W zależności od potrzeb leczniczych danego pacjenta jesteśmy w stanie frezować prace w każdym materiale stosowanym w stomatologii co zapewnia pacjentom, iż zawsze od ręki stosujemy najbardziej właściwe materiały i metody leczenia. Nie jesteśmy ograniczeni żadnymi barierami w wyborze stosowanych materiałów.

Gwarantuje to pacjentom najlepsze efekty estetyczne

wykonywanych prac, a także ich wieloletnią wytrzymałość.

Posiadamy frezarki CAD–CAM do zaawansowanej obróbki porcelany, akrylu, cyrkonu, tytanu, innych stopów metali. Te możliwości spowodowały zmodyfikowanie wszystkich standardowych procedur stomatologicznych na rzecz lepszej jakości i skrócenia czasu leczenia. Oczywiście pracownia nasza wyposażona jest również w wiele innych zaawansowanych urządzeń, które z naszego punktu widzenia mają istotne znaczenie w przeprowadzanym leczeniu. Posiadamy kilka odlewni w tym do odlewania tytanu i złota, specjalistyczny laser do lutowania prac, piece do napalania porcelany, drukarki.