Odbudowa kości

Odbudowa kości jest jedną z najważniejszych i najbardziej zaawansowanych czynności związanych z wszczepianiem implantów. Odpowiednia ilość i jakość kości otaczająca implanty jest niezbędnym warunkiem uzyskania oczekiwanego efektu estetycznego i prawidłowego wieloletniego funkcjonowania zębów na implantach. Najczęściej regeneracja kości przeprowadzana jest równocześnie z wszczepianiem implantów, co powoduje, iż pacjent nie musi przechodzić żadnych dodatkowych zabiegów.

Za sprawą kilkunastoletniego doświadczenia i zaawansowanej wiedzy zdobytej podczas licznych kursów w Europie i USA jesteśmy w stanie zregenerować kość praktycznie w każdym przypadku. Nasi specjaliści odtworzą pewnie nawet bardzo duże defekty kostne zakwalifikowane jako bardzo trudne. Nowa mocna kość stanowić będzie bardzo dobre zakotwiczenie dla osadzonych w niej implantów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwala stosować nam najbardziej odpowiednie i przewidywalne metody regeneracji kości.

Zabieg odbudowy kości wykonujemy również już podczas usuwania zębów, za sprawą czego kość zachowuje swoje prawidłowe naturalne wymiary, a cały zębodół wypełnia się nową naturalną kością. Jeśli planują Państwo wszczepić implant w miejsce gdzie jeszcze znajduje się ząb przeznaczony do ekstrakcji to zalecamy by wykonać odbudowę kości już na etapie usunięcia zęba, gdyż zaoszczędzi to Państwu dodatkowego zabiegu, ograniczy koszty i przyśpieszy czas leczenia, a jakość kości będzie jeszcze lepsza. Usunięcie zęba wraz z odbudową kości pozwala również zregenerować dziąsło, które jest równie istotne dla przyszłego leczenia implantologicznego. Techniki i czynności regeneracyjne przeprowadzane na etapie usuwania zębów dopracowywaliśmy przez wiele lat korzystając z wiedzy najbardziej zaawanasowanych lekarzy implantologów na świecie.

Standardowe planowanie leczenia na podstawie Tomografii Komputerowej w Centrum Sanadent umożliwia idealne dobranie materiałów regeneracyjnych i metody odbudowy kości w zależności od jej stanu. Ogranicza to zakres zabiegu i sprzyja szybkiemu prawidłowemu gojeniu się tkanek. Przebieg procesu regeneracji kontrolujemy specjalistycznym szwedzkim urządzeniem do badania stanu kości.

Współczesne metody regeneracji kości umożliwiają praktycznie wszystkim pacjentom korzystanie z zębów osadzonych na implantach.