Zęby natychmiastowe

Bardzo często już w dniu wszczepienia implantów podejmujemy decyzję o wykonaniu tego samego dnia niewyjmowanych zębów na implantach. Dotyczy to zarówno sytuacji wszczepiania implantów uzupełniających brak pojedynczego zęba jak i w przypadku całkowitego bezzębia. Warunkiem przeprowadzenia tego typu zabiegu jest występowanie odpowiedniej ilości i jakości tkanki kostnej, która zagwarantuje właściwą stabilizację implantów.

W pewnych sytuacjach kiedy nie można wykonać natychmiastowych zębów na ostatecznych implantach mamy możliwość wykonania tymczasowych zębów na specjalnych implantach pomocniczych. Są to bardzo drobne małe śrubki umocowane pomiędzy ostatecznymi wszczepami. Umożliwiają one wykonanie tymczasowych zębów równocześnie z przeprowadzeniem zaawansowanych procedur chirurgicznych.

Planując leczenie zwracamy dużą uwagę na zapewnienie pacjentom jak najwyższego komfortu po przeprowadzonym zabiegu. Większość pacjentów już następnego dnia powraca do wszystkich codziennych czynności życiowych. Nowe zęby gwarantują komfort gryzienia i mówienia.