Bezzębna szczęka – wyjmowana ograniczona proteza na implantach

W szczęce rodzaj pracy protetycznej, ilość wymaganych implantów, zakres ewentualnej odbudowy kości i czas leczenia uzależnione są od ilości zachowanej tkanki kostnej. Na podstawie dokładnej analizy stanu kości (Tomografia Komputerowa) planowane jest leczenie uwzględniające oczekiwania pacjentów. Wszystkim pacjentom gwarantujemy, iż już od pierwszego dnia leczenia otrzymają niewyjmowane tymczasowe zęby. Zęby te umocowane są na implantach ostatecznych lub na specjalnych implantach pomocniczych.

U naszego pacjenta zaplanowaliśmy wykonanie wyjmowanej protezy opierającej się implantach. W tym celu wszczepiliśmy 6 implantów i odbudowaliśmy kość poprzez podniesienie obustronne zatok szczękowych. Równocześnie osadziliśmy 4 implanty pomocnicze (widoczne na pierwszym pantomogramie), na których tego samego dnia zacementowane zostały tymczasowe zęby. Całość leczenie chirurgicznego przeprowadziliśmy w jednym zabiegu, a pacjent od pierwszego dnia mógł cieszyć się niewyjmowanymi tymczasowymi zębami.

Po 9 miesiącach potrzebnych na odpowiednie wzmocnienie się regenerowanej kości wykonane zostały specjalne tytanowe belki przykręcone do implantów. Stanowią one podporę dla nowej protezy i umożliwiają jej przypięcie. Zapewnia to idealną stabilność nowych zębów. Wykonana protez pozbawiona jest płyty akrylowej na podniebieniu co zapewnia komfort spożywania pokarmów i pełne odczuwanie smaku. Nowe uzębienie praktycznie całkowicie opiera się jedynie na implantach, co gwarantuje wywieranie bardzo dużych sił w trakcie żucia pokarmów.

Bezzębna szczęka - wyjmowana ograniczona proteza na implantach - zdjęcie rentgenowskie implantów
Bezzębna szczęka - wyjmowana ograniczona proteza na implantach - zdjęcie rentgenowskie implanty z mostami
Bezzębna szczęka - wyjmowana ograniczona proteza na implantach - proteza
Bezzębna szczęka - wyjmowana ograniczona proteza na implantach - mosty na implantach w szczęce
Bezzębna szczęka - wyjmowana ograniczona proteza na implantach - proteza założona na implantach

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach oraz przedstawić Ci rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

📞 Telefon: 660 416 444

📍 Adres Praktyki:  Stanisława Ignacego Witkiewicza 45c, 71-123 Szczecin