Bezzębna żuchwa – wyjmowana proteza na dwóch implantach

Najbardziej podstawowym (ekonomicznym) rozwiązaniem w przypadku całkowitego bezzębia jest wykonanie dwóch implantów i wyjmowanej protezy umocowanej do tych wszczepów.

Rozwiązanie to gwarantuje, iż proteza przypięta do implantów praktycznie nie rusza się w ustach. Jednak ze względu na fakt, iż implanty szczecin znajdują się jedynie w odcinku przednim większość sił żucia (szczególnie w odcinkach bocznych) przenoszona jest przez dziąsło co ogranicza siły wywierane podczas gryzienia pokarmów.

Po uzgodnieniu z pacjentką planu leczenia wszczepiliśmy 2 implanty, na których wykonana została specjalna belka przykręcona do implantów. Belka ta spełnia funkcję podporową dla protezy i umożliwia jej przypięcie.

Na wewnętrznej powierzchni protezy (skierowanej do dziąsła) zamocowane są specjalne zatrzaski mocujące protezę do belki we właściwej pozycji. Wyjęcie protezy wymaga wcześniejszego odpięcia zatrzasków. Zabezpiecza to pacjenta przed nieoczekiwaną ruchomością protezy.

Bezzębna żuchwa - wyjmowana proteza na dwóch implantach - zdjęcie rentgenowskie
Bezzębna żuchwa - wyjmowana proteza na dwóch implantach
Bezzębna żuchwa - wyjmowana proteza na dwóch implantach plastikowy model
Bezzębna żuchwa - wyjmowana proteza na dwóch implantach - most na dwóch implantach
Bezzębna żuchwa - wyjmowana proteza na dwóch implantach - brak dolnej protezy

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach oraz przedstawić Ci rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

📞 Telefon: 660 416 444

📍 Adres Praktyki:  Stanisława Ignacego Witkiewicza 45c, 71-123 Szczecin