Brak bocznych zębów w szczęce – implantacja z odbudową kości

Pacjentka w szczęce zachowane miała 6 przednich zębów (od trójki do trójki), na których wykonany był most porcelanowy. W odcinku bocznym występował brak wszystkich zębów przedtrzonowych i trzonowych. Standardowe leczenie wymagałoby użytkowania przez pacjentkę do końca życia wyjmowanej protezy.

Wszczepiono 6 implantów po 3 z każdej strony z równoczesną (w trakcie jednego zabiegu) odbudową kości polegającą na podniesieniu zatok szczękowych. Ze względu na fakt, iż w niektórych miejscach zachowane było tylko kilka milimetrów kości wymagane było odczekanie odpowiedniego okresu czasu (w tym przypadku 9mc) dla przebudowy i wzmocnienia odbudowywanej kości.

Po tym okresie czasu wykonano ostateczne korony porcelanowe uzupełniające brakujące zęby. Pacjentka już od pierwszego dnia mogła w pełni korzystać z nowych na stałe zacementowanych zębów.

Brak bocznych zębów w szczęce rentgen
Brak bocznych zębów w szczęce
Zdjęcie rentgenowskie z implantami zamiast bocznych zębów
Brak bocznych zębów w szczęce zęby zastąpione implantami

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach oraz przedstawić Ci rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

📞 Telefon: 660 416 444

📍 Adres Praktyki:  Stanisława Ignacego Witkiewicza 45c, 71-123 Szczecin