Bezzębna szczęka – na stałe zacementowany most na implantach

Większość pacjentów użytkujących całkowitą górną protezę może mieć wykonane na stałe zamocowane nowe zęby. Jednak w zależności od ilości zachowanej tkanki kostnej wymagane jest różne postępowanie. Zazwyczaj wystarczające jest przeprowadzenie jednego zabiegu i wszczepienie implantów bez konieczności odbudowy kości. Stosujemy wówczas metodę wszczepiania implantów bez nacinania dziąsła i odsłaniania kości.

U innych zaś pacjentów wykonywana jest różnego stopnia odbudowa kości przeprowadzana w tym samym zabiegu lub wymagająca dodatkowego. Ilość zachowanej kości i jej rozmieszczenie decyduje o liczbę zastosowanych implantów (najczęściej od 6 do 8), a także o czasie leczenie (od 3 m-cy do 1,5 roku). Zastosowanie Tomografii Komputerowej umożliwia szczegółowe zaplanowanie leczenia.

W przypadku tej pacjentki wszczepiliśmy 8 implantów wraz z odbudową kości na szerokość i wysokość zarówno w odcinku przednim jak i bocznym. Równocześnie pomiędzy właściwymi implantami wszczepiliśmy specjalne implanty pomocnicze za sprawą których, pacjentka już od pierwszego dnia leczenia użytkowała niewyjmowane tymczasowe zęby. Zagwarantowało to Jej komfort funkcjonowania w życiu zawodowym jak i osobistym.

Ostateczny most porcelanowy wykonany został po 12 miesiącach od rozpoczęcia leczenia. Za sprawą dokładnego zaplanowania pozycji implantów i wymaganych regeneracji tkanki kostnej uzyskano bardzo ładny efekt estetyczny podparcia górnej wargi i naturalny wygląd zębów.

Bezzębna szczęka - na stałe zacementowany most na implantach - zdjęcie rentgenowskie
Bezzębna szczęka - na stałe zacementowany most na implantach - Implanty
Bezzębna szczęka - na stałe zacementowany most na implantach - most z koronami
Bezzębna szczęka - na stałe zacementowany most na implantach - zdjęcie rentgenowskie mostu z koronami
Bezzębna szczęka - na stałe zacementowany most na implantach - Implanty stałe widok z przodu

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach oraz przedstawić Ci rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

📞 Telefon: 660 416 444

📍 Adres Praktyki:  Stanisława Ignacego Witkiewicza 45c, 71-123 Szczecin