zabieg wszczepienia implantu - krok po kroku
Implanty

Zabieg wszczepienia implantu krok po kroku

Zabieg wszczepienia implantu dentystycznego to innowacyjny i skuteczny sposób na przywrócenie utraconych zębów. Ponadto, na przywrócenie pacjentom funkcji zgryzu, estetyki uśmiechu oraz poprawę jakości życia. W tym artykule przyjrzymy się procesowi wszczepienia implantu krok po kroku, od diagnostyki po okres rekonwalescencji.

Przeczytaj również: Zgryz krzyżowy – efektywne leczenie z wykorzystaniem implantów

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Diagnoza i planowanie leczenia

Pierwszym etapem jest dokładna diagnoza oraz planowanie leczenia. Lekarz stomatolog analizuje strukturę kostną pacjenta za pomocą zaawansowanych technik obrazowania, takich jak tomografia komputerowa. Na podstawie tych danych specjalista tworzy indywidualny plan leczenia, uwzględniający ilość dostępnej kości, lokalizację implantacji oraz ogólny stan zdrowia pacjenta.

Zabieg wszczepienia implantu – przygotowanie i wybór

Przed samym zabiegiem pacjent jest dokładnie poinformowany o planowanym leczeniu, a wszelkie pytania i obawy są omówione. Następnie, przy użyciu skutecznego znieczulenia, pacjentowi zapewnia się komfort podczas całego zabiegu. W przypadku większych zabiegów lub u pacjentów ze strachem przed stomatologiem, może być również zastosowana sedacja.

Na podstawie planu leczenia, lekarz decyduje o wyborze odpowiedniego rodzaju implantu, dostosowanego do specyfiki przypadku pacjenta. Implanty różnią się rozmiarem, kształtem i materiałami zastosowanymi do ich produkcji.

Przygotowanie miejsca implantacji

Zabieg rozpoczyna się od otwarcia dziąsła, odsłonięcia kości i przygotowania miejsca pod wszczepienie implantu. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych procedur. Takich jak przeszczepy kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej, aby zapewnić odpowiednią ilość i jakość kości.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Zabieg wszczepienia implantu

Gdy miejsce implantacji jest odpowiednio przygotowane, lekarz stomatolog precyzyjnie wszczepia implant w kość szczękową. W tym momencie ważne jest, aby implant był osadzony stabilnie, co zapewni jego późniejszą integrację z kością, czyli osteointegrację.

Po wszczepieniu implantu, na wierzchu implantu zakręcana jest śruba przykręcana. To element, który umożliwia dostęp do implantu podczas późniejszego etapu leczenia, czyli osadzania korony protetycznej.

W niektórych przypadkach, lekarz stomatolog może zakładać tymczasową protezę natychmiast po wszczepieniu implantu. Po to, aby pacjent mógł korzystać z pełnej funkcji zgryzu i estetyki uśmiechu w okresie rekonwalescencji.

Okres gojenia i integracji implantu z kością

Po wszczepieniu implantu następuje okres gojenia, który może trwać kilka tygodni do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych warunków pacjenta i miejsca implantacji. W tym czasie dochodzi do procesu o nazwie osteointegracja, czyli integracji implantu z kością.

Po pomyślnym okresie gojenia, lekarz stomatolog przystępuje do osadzania korony protetycznej na wszczepionym implantu. Protetyka jest precyzyjnie dostosowywana do uzębienia pacjenta, zapewniając naturalny wygląd i funkcję zębów.

Po zakończeniu leczenia, pacjent powinien regularnie uczestniczyć w wizytach kontrolnych, aby lekarz mógł monitorować stan implantu oraz ogólną kondycję jamy ustnej. Dodatkowo, utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz czyszczenie przestrzeni wokół implantu są kluczowe dla długotrwałego sukcesu leczenia.

Podsumowanie

Zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego to kompleksowy proces, który wymaga precyzyjnego planowania, doświadczenia lekarza oraz współpracy z pacjentem. Krok po kroku, od diagnostyki po okres gojenia, leczenie implantologiczne zapewnia pacjentom trwałe i estetyczne rezultaty, przywracając pełną funkcję zgryzu i pewność siebie. Dzięki nowoczesnym technologiom i indywidualnemu podejściu, wszczepienie implantu stało się powszechnie stosowaną procedurą, poprawiającą jakość życia pacjentów.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *