Jak przebiega implantacja
Bez kategorii,  Implanty

Jak przebiega implantacja?

Jak przebiega implantacja – dowiedz się jak krok po korku postępuje proces przygotowania pod wszczepienie implantów oraz ich założenie.

Konsultacja Implantologiczna

Konsultacja implantologiczna jest pierwszym etapem zabiegu wszczepienia implantów. Podczas pierwszego spotkania naszym celem jest ustalenie potrzeb i oczekiwań pacjenta. Następnie przedstawiamy możliwe leczenia mające na celu uzupełnienie brakujących zębów. Lekarz stomatolog zbadana stan uzębienia, kości oraz jamy ustnej aby ocenić czy nie są konieczne zabiegi przed wszczepieniem implantów. W niektórych przypadkach trzeba wyleczyć zęby lub przeprowadzić zabiegi ortodontyczne. Wizyta konsultacyjna pozwala określić stan pacjenta, dalsze działania i wstępny kosztorys – Implanty Szczecin Cennik. Umożliwia też przygotowanie indywidualnego planu leczenia przed zabiegiem.

Następnie wykonuje się RTG (zdjęcie rentgenowskie – panoramiczne lub RVG) oraz tomografię 3D. Pozwalającą określić kształt, strukturę, wysokość i umiejscowienie zębów w szczęce oraz zębów sąsiadujących z implantem. Co więcej posiadamy własną pracownię rentgenowską, która pozwala zrobić wszystko na miejscu. Skan 3D umożliwia rozpoznanie zębów pacjenta. Na tej podstawie dentysta przygotuje szczegółowy plan leczenia oraz ustali gdzie i jakie implanty wszczepi. W wyniku tego uzyskujemy obraz CBCT struktury anatomicznej szczęki oraz przebieg włókien nerwowych. To elementy konieczne dla precyzyjnego zaplanowania leczenia. Zależy nam na leczeniu, które będzie nieinwazyjne, w minimalny sposób ingerowało w szczękę oraz zakończy się bez ryzyka powikłań. Nerw zębodołowy jest bardzo ważny dla ruchu i mimiki twarzy. Jego zerwania lub naruszenie wiąże się z poważnymi konsekwencjami, dlatego tak ważna jest diagnostyka i wywiad. Ponadto zaleca się badanie: morfologii, OB, czasu krwawienia oraz czasu krzepnięcia krwi. Ma to znaczenie jeśli chodzi o przebieg operacji oraz gojenie rany.

Implanty Szczecin – zobacz ile kosztuje założenie implantów w naszej klinice dentystycznej

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń i umów się na wizytę konsultacyjną! KONTAKT

Jak przebiega implantacja – Dlaczego należy przygotować zęby

Wynika to z konieczności dobrania rodzaju implantu, grubości i kształtu śrub, a także materiału z których je wykonano. W przypadkach kiedy kość w miejscu nawiercenia jest zbyt wąska konieczne stanie się wykorzystanie mini implantów. Ewentualnie odbudowa przy pomocy materiały kością zastępczego. Tak odbudowana kość zwiększa stabilność implantu i poprawia integralność szczęki. Jeśli zdecydujecie się na nasz plan, podpisujemy wszystkie dokumenty potrzebne w trakcie leczenia i przed zabiegiem.

Umów się już teraz na konsultację implantologiczną! Pomożemy tobie w dbaniu o zdrowie twoich zębów i jamy ustnej – KONTAKT.

Implanty Szczecin – Przygotowanie szczęki i leczenie ortodontyczne przed implantami

Słaba lub cienka szczęka może być problemem jeśli chodzi o instalację implantu. Możliwe że przed zabiegiem okaże się konieczna rekonstrukcja szczęki przy pomocy materiału kościozastępczego. W tym celu można wykorzystać własną kość pacjenta lub specjalny biomateriał wyprodukowany z tkanek zwierzęcych czy roślinnych. Podniesienie dna zatoki szczękowej pozwala na przygotowanie odpowiedniej ilości przestrzeni w kości dla implantu. Spotykamy się też z przypadkami gdzie trzeba wykonać leczenie kanałowe lub zająć się bruksizmem albo okluzją zębów. Ostatecznie w najgorszych przypadkach konieczna jest chirurga plastyczna zębów.

W przypadku zbyt małej ilości tkanki kostnej trzeba zwiększyć jej objętność. Sterowana regeneracja kości to specyficzny przypadek takich zabiegów. Polega na odbudowie struktury kości, niezbędny do przeprowadzenia dalszych zabiegów implantacyjnych. Wykorzystujemy materiał kościozastępczy, kość własną, membrany kolagenowe, PRF.

Implanty Szczecin – ile kosztuje pełen zestaw zabiegów razem z implantami?

Leczenie ortodontyczne – Proste zęby

Leczenie ortodontyczne przed implantami może być kluczowe dla powodzenia zabiegu chirurgicznego. Prostowanie zębów i leczenie okluzji może okazać się konieczne przed instalacją implantów lub po w okresie gojenia i osteointegracji. Proste zęby i ich odpowiednia struktura pozwalają na zachowanie odpowiedniego nacisku na szczękę . Jest to zwłaszcza ważne w miejscu wykonania nawiercenia pod implant oraz dla zębów znajdujących się w pobliżu. Dobrze rozpoznana i skorygowana struktura anatomiczna szczęki to podstawą udanej operacji chirurgicznej.

Ponadto należy pamiętać że implant nie jest przeciwwskazaniem do leczenia ortodontycznego. Implant jest stały i nieruchomy (działa jak kotwica), natomiast koronę zębową można dostosować do zmieniającego się położenia zębów. Leczenie ortodontyczne odbywa się przy pomocy tradycyjnego aparatu ortodontycznego lub Invisalign w zależności o sytuacji pacjenta.

W niektórych przypadkach konieczna jest ekstrakcja zęba ósemki albo innych zębów w celu uzyskania poprawnie ukształtowanego uzębienia przed wstawieniem implantu. Wszystko zależy od liczby ubytków do uzupełnienia.

Implanty Cennik – ile będzie kosztować założenie implantów razem z ortodoncją

Implanty Poznań Cennik - Ortodoncja


Znieczulenie

W naszej klinice dentystycznej przeprowadzamy zabieg wszczepienia implantów całkowicie bez bólu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Większość pacjentów oczekuje pełnego komfortu fizycznego i psychicznego podczas zabiegu chirurgicznego. Znieczulenie nasiękowe pozwoli na wyłączenie receptorów bólu bez konieczności znoszenia świadomości pacjenta.

Alternatywą jest oczywiście pełna narkoza, a której uczestniczy anestezjolog. W tego typu operacji uczestniczy też asystentka stomatologiczna i ewentualnie inny personel medyczny potrzebny do poprawnego wykonania operacji chirurgicznej.

Jesteś pacjentem o szczególnej wrażliwości lub bardzo boisz się bólu? Potrafimy wykonywać zabiegi całkowicie bezboleśnie. Zadzwoń do nas i dowiedz się jak możemy tobie pomóc – KONTAKT

Jak przebiega implantacja – Zabieg chirurgiczno-implantologiczny

Sugeruje się aby na kilka godzin przed operacją wszczepienia implantów zjeść lekki posiłek. Dzięki temu umożliwimy dłuższe gojenie niezakłucone spożywaniem pokarmów. Natychmiastowo przed zabiegiem odkażanie twarzy i jamę ustną. Przygotowujemy pacjenta zgodnie z planem operacji. Od dawna cechuje nas pełen profesjonalizm co przekłada się na ilość udanych zabiegów. Korzystamy ze sterylnych ubrań oraz stosujemy liczne antyseptyki. W niektórych przypadkach pacjent ma założony koferdam w celu ułatwiania pracy chirurgowi.

Pamiętaj:

  • pełen profesjonalizm,
  • sterylne ubranie i aseptyki,
  • zabieg wykonuje się w osłonie antybiotykowej,

Jak przebiega implantacja? Zabieg wszczepienia implantu wykonywany w znieczuleniu polega na nacięciu dziąsła i wykonaniu nawiercenia w wybranym miejscu. Następnie mocuje się w nim implant. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a całość może trwać od 30 minut do 2 godzin. W niektórych przypadkach istnieje możliwość skorzystania z polimerowych szablonów chirurgicznych w celu ułatwienia pracy protetycznej. Nawiercenie odbywa się z wykorzystaniem prowadnicy zakładanej na zęby lub cyfrowej nawigacji, która gwarantuje wysoką precyzję. W następnej kolejności oczyszcza się wybrane miejsce z nadmiernej tkanki miękkiej – dziąsła.

Implanty Cennik – czy stać mnie na założenie implantów?

Kontakt – umów się z nami na spotkanie rozpoznawcze! Zobacz jakie kroki należy podjąć, aby przywrócić tobie piękny uśmiech!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *