Po wszczepieniu implantu
Bez kategorii

Po wszczepieniu implantów

Po wszczepieniu implantów pacjent jest zobowiązany dbać o jamę ustną aby implanty lepiej się przyjęły. Najpier opiszemy jak wygląda zabieg a potem określimy co trzeba po nim robić. Po pierwsze lekarz otwierza dziąsłai oczyszcze część gdzie będzie dalej pracował. Tak przygotowana powierzchnia nawierca się przy pomocy wierteł. Każde wiertło charakteryzuje się innym kształtem, długością oraz materiałem z jakiego go wykonano. Pierwsze wiertło ma na celu otworzenie zewnętrznej części kości. Nawiercenie kości tworzy otwór podlegający dalszej penetracji. Kolejne dokonuje jego pogłębienia. Ostatnie wiertło służy do nadania otworowi odpowiedniego kształtu. Jego powierzchnia nie narusza w znacznym stopniu struktury kości. W wyniku tego zainstalowany implant szybko podlega procesowi osteointegracji (połączenia implantu z kością). Podczas zabiegu wykorzystamy wiertło otwierające, pilotujące, pośrednie, prowadzące i ostateczne.

W tak przygotowane miejsce zakłada się implant, który jest kilku milimetrową śrubką wykonaną z tytanu, cyrkonu lub innego materiału biointegracyjnego. Zawsze wykorzystuje się materiał tolerowany przez organizm człowieka. To na tej śrubie zamontuje się łącznik, a na nim koronę. Dobrze dopasowany implant stanowi podstawę stabilności i integralności strukturalnej jego mocowania w szczęce. Zastąpią one korzenie zębowe. Tkanka kostna zrośnie się z nimi tworząc stabilną strukturę.

Implanty Szczecin Cennik – zobacz jak wygląda kosztorys operacji!

Chcesz dowiedzieć się jak będzie wyglądała operacja w twoim przypadku – ZADZWOŃ! KONTAKT

Po wszczepieniu implantów – Testy stabilności

Po założeniu implantu dokonuje się jego testów stabilności. Testuje się go poprzez wywieranie nacisku oraz siły odwrotnej do kręcenia. Testowanie implanty jest pierwszym elementem pozwalającym określić długotrwałą stabilność i wytrzymałość.

Po instalacji implantu i upewnieniu się co do jego stabilności chirurg usuwa nadmiar dziąsła, oczyszcze miejsce operacji i zaszywa dziąsła. Przez następny okres ma miejsce najważniejszy element wszczepienia implantu. Osteointegracja czyli połączenia implantu z tkanką kostną, które gwarantują jego stabilność i wytrzymałość.

Wyjątkowym przypadkiem jest implantacja natychmiastowa. Podczas jednego zabiegu zakłada się równoczesnie implant, łącznik i koronę. Powoduje to pominięcie następnych kroków do wizyty pozabiegowej i opieki implantologicznej. W tym przypadku gojenie implantu następuje z założoną koroną. Pacjent spożywa lekkie pokarmy do zagojenia dziąseł i osteointegracji.

Implanty Cennik – zobacz jak wygląda cennik usługi Implanty zębów Szczecin.

Implanty Szczecin – Rekonwalescencja i gojenie implantów zębowych

Gojenie ran po zabiegu założenia implantów może trwać do 6 tygodni. Pacjent następnie otrzymuje od lekarza chirurga zalecenia dotyczące jedzenia, picia oraz higieny jamy ustnej. Zazwyczaj zaleca się unikanie wysiłku fizycznego i sportów zwłaszcza kontaktowych. W przypadku opuchlizny, obrzęku, zapalenia, krwawienia lub innych objawów zaleca się niezwłoczny kontakt z kliniką dentystyczna w celu kontroli. W niektórych przypadkach pacjent otrzymuje antybiotyki, środki przeciwbólowe, leki przeciwzapalne w celu poprawienia procesu gojenia. Ponadto płyny (płukanki) do jamy ustnej mające na celu regularne usuwanie bakterii oraz utrzymania sterylności miejsca założenia implantu.

Wykorzystanie preparatu PRFsticky bone – przyspiesza proces gojenia implantu oraz dziąsła. Jeśli połączymy go z materiałem osteoindukcyjnym uzyskamy pełnowartościową kość. Podczas tego procesu implant łączy się z kością w szybszym tempie. PRF zawiera duże stężenie leukocytów, czynników wzrostu oraz gęstą sieć fibryny. Wspomagają i przyspieszają one proces gojenia kości i tkanek miękkich. Stosujemy najlepsze preparaty augmentacyjne kości. Na czas wygajania zakłada się koronę tymczasową (w przypadku natychmiastowego obciążenia implantu) lub tymczasowy most adhezyjny (niewymagający szlifowania zębów sąsiednich). Implanty po osteointegracji są w stanie znieść obciążenie, któremu podlegają ludzkie korzenie zębowe.

Na czas gojenia implantów można założyć most maryland. Pozwoli on ukryć ubytek w zębach do momentu kiedy rany się zagoją. Inną metodą jest korona tymczasowa PMMA, CAD TEMP, CAD/CAM, mosty na włóknie szklanym lub proteza.

Jeśli twój obecny implant sprawia ci problemy umów się z nami na wizytę konsultacyjną! Możliwe że mieliście problemy z gojeniem rany albo zapaleniem dziąseł, które wpływają na jego stabilność. Pomożemy wam naprawić implant – KONTAKT

Po wszczepieniu implantów – Odsłonięcie i wszczepienie śruby gojącej

W momencie kiedy dziąsłą się zagoiły, a implant jest stabilny lekarz bada ogólny stan zdrowia jamy ustnej pacjenta. W wyniku tego określa czy można u pacjenta otworzyć dziąsła i założyć śruby gojące. Można to połączyć z badaniem częstotliwości rezonansu, o którym wcześniej wspomnieliśmy. Kiedy mamy pewność co do stabilności oraz dobrej integracji z szczęką i kością można przystąpić do dalszego etapu.

Założenie śruby gojącej ma na celu odsłonięcie dziąsła i przygotowania implantu do założenia łącznika. Łacznik to element pozwalający na scalenie implantu z koroną protetyczną. Łączniki wykonuje się z tytanu, cyrkonu, złota lub porcelany dzięki czemu nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Co więcej tego typu rozwiązanie umożliwia na umiejscowienie korony protetycznej w dowolnej pozycji w stosunku do sąsiadujących zębów. Wspominaliśmy już omawiając – Leczenie ortodontyczne przed implantami.

Bezpośrednio po operacji chirurgicznej zaleca się okłady z zimnego lodu. Oferujemy torebki z suchym lodem, które można zamrozić ponownie w warunkach domowych. Ma to pozytywny wpływ na obrzęk oraz redukuje ból po operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *