Choroby przyzębia - wylecz przed zabiegiem implantacji
Implanty

Implanty stomatologiczne a choroby przyzębia

Implanty stomatologiczne to nowoczesny sposób na uzupełnienie braków zębowych. Wykonuje się je z biokompatybilnego materiału, który pozwala na ich stałe połączenie z kością szczęki lub żuchwy. Implanty szczecin można stosować w leczeniu zarówno pojedynczych, jak i wielu braków zębowych. Choroby przyzębia to stan zapalny dziąseł i okolicznych tkanek, które utrzymują zęby w zębodole. Niestety, mogą one prowadzić do utraty kości, co może utrudnić lub uniemożliwić wszczepienie implantu.

Przeczytaj również: Implanty zębowe a leczenie ortodontyczne

Implanty Szczecin – zobacz ile kosztuje założenie implantów w naszej klinice dentystycznej

Wpływ chorób przyzębia na implanty zębowe

Choroby przyzębia mogą mieć negatywny wpływ na implanty zębowe w następujący sposób:

  • Zmniejszona ilość kości – choroby przyzębia mogą prowadzić do utraty kości, co może utrudnić lub uniemożliwić stabilne wszczepienie implantu.
  • Zwiększone ryzyko infekcji – choroby przyzębia mogą zwiększać ryzyko infekcji wokół implantu, co może prowadzić do jego utraty.

Leczenie chorób przyzębia przed implantacją

W celu zapewnienia najlepszego efektu implantacji, wszystkie dolegliwości powinny zostać wyleczone przed zabiegiem. Leczenie chorób przyzębia obejmuje usuwanie kamienia nazębnego i płytki nazębnej, a także kontrolę stanu zapalnego dziąseł.

Przed zabiegiem implantacji stomatolog powinien przeprowadzić badanie pacjenta, w tym badanie jamy ustnej i zdjęcia rentgenowskie. Na podstawie wyników badania stomatolog może stwierdzić, czy pacjent ma choroby przyzębia.

Wskazania do leczenia chorób przyzębia przed implantacją

Do wskazań do leczenia chorób przyzębia przed implantacją należą:

  • Stan zapalny dziąseł
  • Owrzodzenia dziąseł
  • Krwawienie z dziąseł
  • Uwolniony ząb
  • Przesuwanie się zębów

Podsumowanie

Choroby przyzębia mogą mieć negatywny wpływ na implanty zębowe szczecin. W celu zapewnienia najlepszego efektu implantacji, wszystkie dolegliwości powinny zostać wyleczone przed zabiegiem.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *