Implanty stomatologiczne - higiena
Implanty

Implanty dentystyczne – jak dbać o nie, aby służyły przez wiele lat?

Implanty dentystyczne to nowoczesny sposób na uzupełnienie braków zębowych. Wykonuje się je z biokompatybilnego materiału, który pozwala na ich stałe połączenie z kością szczęki lub żuchwy. Implanty mogą być stosowane w leczeniu zarówno pojedynczych, jak i wielu braków zębowych.

Przeczytaj również: Implanty stomatologiczne a choroby przyzębia

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Implanty dentystyczne potrzebują Twojej opieki!

Aby implanty dentystyczne Szczecin służyły przez wiele lat, należy o nie odpowiednio dbać. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować implanty w dobrym stanie:

  • Regularnie myj zęby i dziąsła

To podstawowa zasada higieny jamy ustnej, która dotyczy zarówno naturalnych zębów, jak i implantów. Dbaj o to, aby myć zęby szczoteczką i pastą dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Ważne jest również, aby myć zęby dokładnie, zwłaszcza w okolicach implantów.

  • Używaj nici dentystycznych

Nici dentystyczne pozwalają na usunięcie resztek jedzenia i płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych, które są niedostępne dla szczoteczki. Pamiętaj, aby używać nici dentystycznych co najmniej raz dziennie.

  • Stosuj płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej może pomóc w usuwaniu bakterii i płytki nazębnej z jamy ustnej. Wybierz płyn, który jest przeznaczony do użytku w przypadku implantów zębowych.

  • Regularnie odwiedzaj stomatologa

Stomatolog może przeprowadzić kontrolę implantów i w razie potrzeby wykonać zabiegi higieniczne. Pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po około 6 tygodniach od zabiegu implantacji.

  • Unikaj palenia papierosów

Palenie papierosów może zwiększać ryzyko infekcji wokół implantów. Jeśli palisz papierosy, postaraj się rzucić palenie.

  • Unikaj spożywania pokarmów i napojów, które mogą uszkodzić implanty

Twarde pokarmy, takie jak orzechy, popcorn i kostki lodu, mogą uszkodzić implanty szczecin. Unikaj również spożywania napojów gazowanych i słodzonych, które mogą osłabiać szkliwo.

Podsumowanie

Dbając o implanty dentystyczne w sposób opisany powyżej, możesz zwiększyć ich trwałość i cieszyć się nimi przez wiele lat.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *