Kiedy konieczne jest oszlifowanie zębów i jak się je przeprowadza
Bez kategorii

Oszlifowanie sąsiednich zębów. Kiedy, jak i dlaczego?

Oszlifowanie zębów to procedura, którą można stosować w różnych przypadkach w dziedzinie stomatologii. W tym artykule przyjrzymy się, kiedy, dlaczego i jak się je przeprowadza, a także jakie są korzyści dla pacjentów.

Przeczytaj również: Podniesienie dna zatoki szczękowej. Kiedy jest konieczne przed implantacją?

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Kiedy oszlifowanie zębów jest wskazane?

 • Przy przygotowaniu do mostów stomatologicznych
  • Może być niezbędne, gdy planowana jest konstrukcja mostów stomatologicznych. Przygotowanie naturalnych zębów jest konieczne, aby umożliwić trwałe zamocowanie koron protetycznych lub mostów.
 • Przed przygotowaniem protez dentystycznych
  • W przypadku protez dentystycznych, takich jak korony czy mosty, zabieg ten jest często wymagany, aby stworzyć miejsce na elementy protetyczne.
 • Przy planowaniu zabiegów ortodontycznych
  • W niektórych przypadkach stosuje się je przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, aby uzyskać odpowiednie miejsce dla przesunięcia zębów.
 • W przypadku estetycznych korekt
  • Oszlifowanie zębów wykorzystuje się w zabiegach korekcji estetycznej, np. wyrównania nierówności, zmniejszenia rozmiarów zębów czy dostosowania kształtu.

Jak wygląda proces oszlifowania zębów?

Na początku leczenia stomatolog przeprowadza dokładną konsultację, analizuje potrzeby pacjenta i planuje, które zęby wymagają oszlifowania. Przed rozpoczęciem oszlifowania pacjent jest zazwyczaj miejscowo znieczulany, aby zapewnić komfort podczas zabiegu. Zęby są precyzyjnie oszlifowywane z użyciem specjalnych narzędzi, dostosowując ilość szlifu do planowanej konstrukcji protetycznej. Po oszlifowaniu zębów wykonuje się odciski, które są wykorzystywane do przygotowania elementów protetycznych w laboratorium dentystycznym.

Oszlifowanie zębów – korzyści dla pacjenta

 • Oszlifowanie zębów pozwala na trwałe zamocowanie protez, co wpływa na ich solidność i trwałość.
 • W przypadku zabiegów estetycznych pozwala na poprawę wyglądu uzębienia i uzyskanie harmonii w uśmiechu.
 • Może być kluczowe w przypadku leczenia ortodontycznego, ułatwiając przemieszczanie zębów.
 • Oszlifowanie sąsiednich zębów w przypadku protez mostów pomaga w zabezpieczeniu naturalnych zębów przed nadmiernym obciążeniem.

Podsumowanie

To procedura stosowana w różnych przypadkach, od przygotowania do protez po korekty estetyczne. Wykonywane z precyzją i zrozumieniem indywidualnych potrzeb pacjenta, oszlifowanie zębów przyczynia się do uzyskania trwałych, estetycznych i funkcjonalnych rezultatów. W każdym przypadku decyzję o oszlifowaniu zębów należy podjąć po dokładnej konsultacji z doświadczonym specjalistą stomatologii.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *