Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej przed procedurą implantacji
Implanty

Podniesienie dna zatoki szczękowej. Kiedy jest konieczne przed implantacją?

W dzisiejszej zaawansowanej dziedzinie implantologii stomatologicznej wiele procedur zostało opracowanych, aby umożliwić pacjentom korzystanie z zalet wszczepiania implantów nawet w przypadku utraty kości szczękowej. Jednym z zaawansowanych zabiegów jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Zabieg ten otwiera nowe możliwości dla pacjentów, pragnących cieszyć się trwałym i estetycznym uśmiechem.

Przeczytaj również: Implanty tytanowe. Technologiczny przełom w medycynie stomatologicznej

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Czym jest podniesienie dna zatoki szczękowej?

Podniesienie dna zatoki szczękowej, znane również jako sinus lift czy sinus augmentation, to procedura chirurgiczna mająca na celu zwiększenie ilości kości w obszarze zatoki szczękowej. Ten innowacyjny zabieg pozwala na umieszczenie implantów stomatologicznych w obszarze tylnych zębów, gdzie naturalna ilość kości może być ograniczona.

Kiedy jest wskazane podniesienie dna zatoki szczękowej?

Procedura podniesienia dna zatoki szczękowej jest zazwyczaj zalecana w przypadku:

  • Utraty zębów w obszarze zatoki szczękowej. Gdy zęby w obszarze zatoki szczękowej są utracone, naturalny proces reabsorpcji kości może prowadzić do utraty objętości kości. Podniesienie dna zatoki szczękowej pomaga w odbudowie tej utraconej masy kostnej.
  • Planowania wszczepienia implantów. W sytuacjach, gdy pacjent decyduje się na wszczepienie implantów w obszarze zatoki szczękowej, a ilość dostępnej kości jest niewystarczająca.

Przebieg procedury

Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej przeprowadza się w kilku etapach. Na początku chirurg otwiera zatokę szczękową, uzyskując dostęp do obszaru, w którym planowane jest podniesienie dna zatoki. W uzyskane miejsce wprowadza się się specjalny materiał przeszczepowy, często w postaci gęstego materiału kostnego lub substancji przypominającej kość. Tym samym zwiększa się objętość zatoki szczękowej. Po podniesieniu dna zatoki szczękowej i osiągnięciu odpowiedniej stabilizacji przeszczepu, chirurg wszczepia implanty dentystyczne szczecin.

Korzyści podniesienia dna zatoki szczękowej

Główną korzyścią jest możliwość wszczepienia implantów w obszarze zatoki szczękowej, co pozwala na odbudowę zgubionych zębów w tym obszarze. Zabieg pomaga w odbudowie masy kostnej, co jest istotne zarówno dla trwałości implantów, jak i dla ogólnej stabilności struktury szczękowej. Ponadto, dzięki podniesieniu dna zatoki pacjenci mogą cieszyć się poprawą estetyki uśmiechu i przywróceniem funkcji żucia w obszarze zatoki szczękowej.

Podsumowanie

Podniesienie dna zatoki szczękowej to innowacyjny zabieg, który umożliwia pacjentom czerpanie korzyści z wszczepienia implantów nawet w obszarze zatoki szczękowej. Dzięki temu podejściu pacjenci mogą cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym uśmiechem, przywracając pełną zdolność do żucia i uśmiechając się z pewnością siebie. Jednak decyzję o podniesieniu dna zatoki szczękowej powinno poprzedzić dokładne zbadanie i ocena przez doświadczonego specjalistę w dziedzinie implantologii stomatologicznej.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *