Wpływ kamienia nazębnego i próchnicy na powodzenie implantacji
Implanty

Próchnica i kamień nazębny. Jak wpływają na implanty?

Implanty zębowe to nowoczesny sposób na uzupełnienie braków zębowych. Wykonuje się je z biokompatybilnego materiału, który pozwala na ich stałe połączenie z kością szczęki lub żuchwy. Implanty mogą być stosowane w leczeniu zarówno pojedynczych, jak i wielu braków zębowych. Próchnica i kamień nazębny to dwa główne problemy jamy ustnej, które mogą mieć negatywny wpływ na implanty zębowe szczecin.

Przeczytaj również: Implanty dentystyczne – jak o nie dbać, aby służyły przez wiele lat?

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Próchnica

Próchnica to choroba, która niszczy szkliwo i zębinę. Powstaje w wyniku działania bakterii znajdujących się w płytce nazębnej. Płytka nazębna to twardy, lepki osad, który tworzy się na powierzchni zębów. Jeśli płytka nazębna nie zostanie usunięta, może przekształcić się w kamień nazębny.

Próchnica może prowadzić do utraty zębów. W przypadku implantów próchnica może spowodować uszkodzenie tkanek miękkich wokół implantu. Może to prowadzić do infekcji i utraty implantu.

Kamień nazębny

Kamień nazębny to twarda, żółta lub brązowa substancja, która tworzy się na powierzchni zębów. Powstaje w wyniku nawarstwiania się płytki nazębnej. Kamień nazębny jest trudny do usunięcia i może powodować zapalenie dziąseł.

W przypadku implantów kamień nazębny może prowadzić do odsłonięcia implantu. Może to zwiększyć ryzyko infekcji i utraty implantu.

Jak zapobiegać próchnicy i kamieniowi nazębnemu na implantach zębowych

Aby zapobiec próchnicy i kamieniowi nazębnemu na implantach zębowych, należy przestrzegać następujących zasad higieny jamy ustnej:

  • Regularnie myj zęby i dziąsła

Myj zęby szczoteczką i pastą dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Pamiętaj, aby dokładnie szczotkować zęby, w tym okolice implantów.

  • Używaj nici dentystycznych

Nici dentystyczne pozwalają na usunięcie resztek jedzenia i płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych, które są niedostępne dla szczoteczki. Używaj nici dentystycznych co najmniej raz dziennie.

  • Stosuj płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej może pomóc w usuwaniu bakterii i płytki nazębnej z jamy ustnej. Wybierz płyn, który jest przeznaczony do użytku w przypadku implantów zębowych.

  • Regularnie odwiedzaj stomatologa

Stomatolog może przeprowadzić kontrolę implantów i w razie potrzeby wykonać zabiegi higieniczne. Pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się po około 6 tygodniach od zabiegu implantacji.

Podsumowanie

Próchnica i kamień nazębny to dwa główne problemy jamy ustnej, które mogą mieć negatywny wpływ na implanty zębowe szczecin. Stosując się do zasad higieny jamy ustnej, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych problemów i cieszyć się implantami zębowymi przez wiele lat.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *