Lifting dziąseł - procedura, korzyści
Chirurgia

Lifting dziąseł. Procedura, która podnosi Twój uśmiech

Lifting dziąseł, znany również jako chirurgia dziąseł, to procedura stomatologiczna, która ma na celu korekcję poziomu i wyglądu dziąseł wokół zębów. Jest to zabieg, który może znacząco poprawić estetykę uśmiechu i pomóc w rozwiązaniu problemów zdrowotnych związanych z dziąsłami. W tym artykule przyjrzymy się bliżej liftingowi dziąseł, jego zastosowaniom i przebiegowi.

Przeczytaj również: Struktury wspierające zęby w jamie ustnej

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Lifting dziąseł – cel

Głównym celem liftingu dziąseł jest poprawa estetyki uśmiechu oraz rozwiązanie problemów zdrowotnych związanych z dziąsłami. Zabieg ten stosuje się w różnych sytuacjach, w tym:

  1. Wyeksponowanie zbyt krótkich zębów. W przypadku, gdy dziąsła zasłaniają zbyt dużą część zęba, lifting dziąseł może pomóc odsłonić większą część korony zęba, co poprawia proporcje uśmiechu.
  2. Usuwanie nadmiaru dziąseł. W niektórych przypadkach może występować nadmiar tkanki dziąsłowej, co sprawia, że uśmiech wydaje się „gumowy”. Lifting dziąseł pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki, eksponując więcej zębów.
  3. Leczenie nadmiernego wzrostu dziąseł w wyniku chorób. Choroby przyzębia lub nieprawidłowa higiena jamy ustnej mogą prowadzić do nadmiernego wzrostu dziąseł. Lifting dziąseł pomaga przywrócić zdrowy stan dziąseł.
  4. Leczenie problemów z rekonstrukcją jamy ustnej. Lifting dziąseł może być częścią procedur związanych z rekonstrukcją jamy ustnej, takich jak implanty stomatologiczne czy protezy.

Przebieg liftingu dziąseł

Lifting dziąseł wykonuje wykwalifikowany stomatolog, specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej. Procedura może być wykonywana przy użyciu miejscowego znieczulenia, co zapewnia komfort pacjentowi. Na początku całego procesu stomatolog dokonuje nacięcia tkanki dziąsłowej, aby uzyskać dostęp do obszaru, który ma zostać skorygowany. W przypadku usuwania nadmiaru tkanki dziąsłowej, stomatolog usuwa odpowiednią ilość tkanki, pozostawiając estetyczny kształt dziąseł. Po dokonaniu korekcji, nacięcia są zwykle zszywane, aby przyspieszyć proces gojenia.

Po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort i opuchliznę. Stomatolog udziela wskazówek odnośnie do higieny jamy ustnej i opieki pooperacyjnej. W miarę gojenia się dziąseł, pacjent zauważy poprawę zarówno w wyglądzie uśmiechu, jak i w zdrowiu dziąseł.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Lifting dziąseł – podsumowanie

Lifting dziąseł to skuteczna procedura, która może poprawić zarówno estetykę uśmiechu, jak i zdrowie dziąseł. Jest stosowany w różnych sytuacjach, od wyeksponowania krótkich zębów po leczenie problemów z nadmiernym wzrostem dziąseł. Zabieg ten powinien być przeprowadzany przez doświadczonego stomatologa specjalizującego się w chirurgii stomatologicznej. Po zabiegu pacjenci cieszą się estetycznym i zdrowym uśmiechem, co wpływa na ich pewność siebie i komfort życia.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *