wydłużanie koron zębów
Chirurgia

Wydłużanie koron zębów. Procedura i korzyści

Wydłużanie krótkich koron zębów, znane również jako ekspozycja korony, to procedura stomatologiczna mająca na celu wydłużenie koron zębów poprzez odsłonięcie ich większej części, co może przynieść wiele korzyści w zakresie estetyki i funkcji jamy ustnej. W tym artykule omówimy, dlaczego procedura wydłużania koron jest stosowana, jak przebiega, oraz jakie korzyści niesie dla pacjentów.

Przeczytaj również: Torbiele i zmiany na dziąsłach. Przyczyny, objawy i leczenie

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Dlaczego wydłużanie koron zębów jest konieczne?

Istnieje wiele sytuacji, w których pacjenci mogą potrzebować wydłużenia koron zębów. Oto kilka powodów, dla których stosuje się tę procedurę:

  1. Krótka korona zęba. Wrodzone uwarunkowania, zużycie zęba lub błędy w rozwoju zębów mogą skutkować krótkimi koronami.
  2. Zmiana kształtu zęba. Wydłużenie korony zęba może pomóc w poprawie kształtu zęba, nadając mu bardziej naturalny wygląd.
  3. Problemy estetyczne. Krótkie korony zębów mogą prowadzić do problemów estetycznych, takich jak „uśmiech gumowy”, w którym zbyt wiele dziąseł jest widoczne podczas uśmiechu.
  4. Problemy ze zgryzem. Wydłużenie koron zębów może pomóc w dostosowaniu zgryzu i zapobiec problemom z układem zgryzowym.

Procedura wydłużania koron zębów

Procedura wydłużania koron zębów jest zazwyczaj wykonywana przez stomatologa lub specjalistę ds. chirurgii stomatologicznej. Na początku pacjent konsultuje się ze stomatologiem w celu oceny i omówienia swoich celów i oczekiwań.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego, aby pacjent nie odczuwał bólu. Stomatolog oznacza linię cięcia, która wyznacza nową linię dziąseł i korony zęba. Następnie wykonuje precyzyjny nacięcie wzdłuż oznaczonej linii, odsłaniając większą część korony zęba.

Po odsłonięciu korony zęba, stomatolog dokładnie kształtuje nową koronę, nadając jej naturalny wygląd i dopasowując ją do reszty uzębienia. Po ukończeniu procedury mogą być zakładane delikatne szwy w celu zachowania stabilności tkanek.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Wydłużanie koron zębów – korzyści

Wydłużanie koron zębów przynosi wiele korzyści pacjentom. Procedura pozwala na osiągnięcie naturalnego wyglądu zębów i uniknięcie problemów związanych z uśmiechem gumowym. Poprawa wyglądu uśmiechu może zwiększyć pewność siebie i samopoczucie pacjenta. Ponadto, wydłużenie koron zębów może pomóc w dostosowaniu zgryzu i poprawie funkcji żucia. Dodatkowo, w ochronie korzeni zębów, zapobiegając ich nadmiernemu narażeniu.

Podsumowanie

Wydłużanie koron zębów to procedura stomatologiczna, która może pomóc pacjentom w poprawie estetyki uśmiechu i funkcji jamy ustnej. Jeśli masz krótkie korony zębów lub inne problemy z wyglądem uśmiechu, skonsultuj się ze stomatologiem w celu omówienia dostępnych opcji leczenia i dowiedzenia się, czy wydłużenie koron zębów jest odpowiednie dla Ciebie.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *