Co najpierw - aparat czy implanty?
Implanty,  Ortodoncja

Co najpierw – aparat ortodontyczny czy implanty?

Zapewne wielu pacjentów, którzy zmierzają do odzyskania pięknego uśmiechu lub poprawy swojego zgryzu, zadaje sobie pytanie: co najpierw – aparat ortodontyczny czy implanty stomatologiczne? Przed podjęciem decyzji warto zrozumieć różnice pomiędzy tymi dwoma procedurami oraz ich wzajemne relacje.

Przeczytaj również: Dziąsła jako kluczowy czynnik dla sukcesu implantacji

Aparat ortodontyczny – gdy występuje taka potrzeba

Aparat ortodontyczny zalecamy w przypadku występowania problemów z ustawieniem zębów. Takich jak krzywy zgryz, nadmierna przestrzeń między zębami, czy wybrzuszenia. Poprawa ustawienia zębów za pomocą aparatu ortodontycznego może pomóc w uzyskaniu właściwego zgryzu i poprawić estetykę uśmiechu.

Wprowadzenie implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne wykorzystujemy do zastąpienia utraconych zębów. Osadza się je w kości szczęki lub żuchwy, co umożliwia mocne i trwałe zastąpienie brakujących zębów. Implanty zapewniają stabilność i naturalny wygląd zębów, poprawiając zarówno funkcję żucia, jak i estetykę uśmiechu.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę. Ponadto, porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Aparat ortodontyczny a implanty – kolejność

W przypadku pacjentów, którzy potrzebują zarówno aparatów ortodontycznych, jak i implantów zębowych, często sugerowana jest odpowiednia kolejność leczenia. Zazwyczaj zaleca się, aby najpierw poprawić ustawienie zębów za pomocą aparatu ortodontycznego, co umożliwi ustalenie optymalnej pozycji zębów przed wszczepieniem implantów.

W przypadku występowania problemów z ustawieniem zębów, na przykład wad zgryzu czy nieregularności, leczenie ortodontyczne powinno zostać przeprowadzone przed wszczepieniem implantów zębowych. Odpowiednie ustalenie pozycji zębów za pomocą aparatu ortodontycznego umożliwi precyzyjne i efektywne osadzenie implantów, co gwarantuje optymalne rezultaty.

Podsumowanie

Podjęcie decyzji pomiędzy aparatami ortodontycznymi a implantami stomatologicznymi zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz od stanu zdrowia jamy ustnej. W przypadku pacjentów potrzebujących zarówno korekty wad zgryzu, jak i zastąpienia brakujących zębów, lekarz stomatolog może zalecić odpowiednią kolejność leczenia.

Najlepszym podejściem jest konsultacja z nami, abyśmy mogli ocenić stan jamy ustnej i zalecić optymalne podejście do leczenia. To pozwoli na zaplanowanie spersonalizowanego programu leczenia, który spełni potrzeby i oczekiwania pacjenta, gwarantując osiągnięcie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *