All-on-4 - jedna z metod implantacji
Implanty

Proteza na 4 implantach – jedna z dostępnych metod implantacji

W dzisiejszych czasach, implantologia zębów rozwija się dynamicznie, oferując pacjentom innowacyjne rozwiązania przywracania funkcji żucia i estetyki uśmiechu. Jednym z najnowszych i najbardziej rewolucyjnych podejść w tej dziedzinie jest technika nazywana protezą na 4 implantach. W niniejszym artykule zajmiemy się bliżej tym innowacyjnym podejściem do wszczepiania implantów. Ponadto, przedstawimy jak to działa, jakie są jego zalety i dla kogo może być najlepszym rozwiązaniem.

Przeczytaj również: Zgryz jako element zachowania harmonii jamy ustnej

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Spis treści:

Czym są protezy na 4 implantach?

Proteza na 4 implantach to zaawansowana metoda przywracania pełnej szczękowej protetyki przy użyciu zaledwie czterech implantów zębowych. Ta technika została opracowana w odpowiedzi na potrzeby pacjentów z utratą wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach, dostarczając skuteczne i trwałe rozwiązanie.

Jak działa procedura implantacji?

Pierwszym krokiem jest szczegółowa diagnoza stanu jamy ustnej pacjenta, w tym ocena jakości kości szczękowej. Później, na podstawie tych informacji opracowujemy spersonalizowany plan leczenia. Następnie, przy użyciu precyzyjnej technologii chirurgicznej, cztery implanty zębowe są umieszczane strategicznie w kości szczękowej. Dwa z implantów są wstawiane pionowo, a dwa pozostałe pod kątem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej kości.

Po wszczepieniu implantów, pacjent otrzymuje tymczasową protezę, umożliwiającą natychmiastowe korzystanie z funkcji żucia i estetyki. Natomiast, po okresie gojenia się implantów, pacjent otrzymuje trwałą protezę, która jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Zalety implantów

  1. Szybki efekt. Jedną z największych zalet tej metody jest możliwość natychmiastowego korzystania z nowych zębów, co znacznie skraca czas oczekiwania na ostateczny efekt.
  2. Minimalna liczba implantów. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które wymagały większej liczby implantów, osiąga stabilność i funkcję przy użyciu zaledwie czterech implantów.
  3. Odzyskanie estetyki i pewności siebie. Pacjenci doświadczają poprawy estetyki uśmiechu, co wpływa pozytywnie na ich pewność siebie i jakość życia.
  4. Mniej inwazyjna procedura. Dzięki strategicznie rozmieszczonym implantom, procedura jest mniej inwazyjna niż tradycyjne metody wszczepiania implantów.

Dla kogo jest to odpowiednie rozwiązanie?

Implanty są idealnym rozwiązaniem dla osób z utratą wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach, a także dla tych, którzy chcą uniknąć długotrwałych procesów gojenia się przed otrzymaniem stałej protezy.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Podsumowanie

Implanty stanowią rewolucję w dziedzinie implantologii, oferując szybkie, trwałe i estetyczne rozwiązanie dla osób z kompletną utratą zębów. To innowacyjne podejście do przywracania uśmiechu i funkcji żucia, które zmienia życie pacjentów, przywracając im pewność siebie i komfort życia. Dla osób zainteresowanych tą metodą, konsultacja z doświadczonym specjalistą implantologii jest kluczowa dla uzyskania spersonalizowanej opieki i najlepszych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *