All-on-4 - jedna z metod implantacji
Implanty

All-on-4 – jedna z dostępnych metod implantacji

W dzisiejszych czasach, implantologia zębów rozwija się dynamicznie, oferując pacjentom innowacyjne rozwiązania przywracania funkcji żucia i estetyki uśmiechu. Jednym z najnowszych i najbardziej rewolucyjnych podejść w tej dziedzinie jest technika „All-on-4”. W niniejszym artykule zajmiemy się bliżej tym innowacyjnym podejściem do wszczepiania implantów. Ponadto, przedstawimy jak to działa, jakie są jego zalety i dla kogo może być najlepszym rozwiązaniem.

Przeczytaj również: Zgryz jako element zachowania harmonii jamy ustnej

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Spis treści:

Czym są implanty All-on-4?

Implanty All-on-4 to zaawansowana metoda przywracania pełnej szczękowej protetyki przy użyciu zaledwie czterech implantów zębowych. Ta technika została opracowana w odpowiedzi na potrzeby pacjentów z utratą wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach, dostarczając skuteczne i trwałe rozwiązanie.

Jak działa procedura all-on-4?

Pierwszym krokiem jest szczegółowa diagnoza stanu jamy ustnej pacjenta, w tym ocena jakości kości szczękowej. Później, na podstawie tych informacji opracowujemy spersonalizowany plan leczenia. Następnie, przy użyciu precyzyjnej technologii chirurgicznej, cztery implanty zębowe są umieszczane strategicznie w kości szczękowej. Dwa z implantów są wstawiane pionowo, a dwa pozostałe pod kątem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej kości.

Po wszczepieniu implantów, pacjent otrzymuje tymczasową protezę, umożliwiającą natychmiastowe korzystanie z funkcji żucia i estetyki. Natomiast, po okresie gojenia się implantów, pacjent otrzymuje trwałą protezę, która jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Zalety implantów all-on-4

  1. Szybki efekt. Jedną z największych zalet tej metody jest możliwość natychmiastowego korzystania z nowych zębów, co znacznie skraca czas oczekiwania na ostateczny efekt.
  2. Minimalna liczba implantów. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które wymagały większej liczby implantów, All-on-4 osiąga stabilność i funkcję przy użyciu zaledwie czterech implantów.
  3. Odzyskanie estetyki i pewności siebie. Pacjenci doświadczają poprawy estetyki uśmiechu, co wpływa pozytywnie na ich pewność siebie i jakość życia.
  4. Mniej inwazyjna procedura. Dzięki strategicznie rozmieszczonym implantom, procedura jest mniej inwazyjna niż tradycyjne metody wszczepiania implantów.

Dla kogo jest to odpowiednie rozwiązanie?

Implanty All-on-4 są idealnym rozwiązaniem dla osób z utratą wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach, a także dla tych, którzy chcą uniknąć długotrwałych procesów gojenia się przed otrzymaniem stałej protezy.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Podsumowanie

Implanty All-on-4 stanowią rewolucję w dziedzinie implantologii, oferując szybkie, trwałe i estetyczne rozwiązanie dla osób z kompletną utratą zębów. To innowacyjne podejście do przywracania uśmiechu i funkcji żucia, które zmienia życie pacjentów, przywracając im pewność siebie i komfort życia. Dla osób zainteresowanych tą metodą, konsultacja z doświadczonym specjalistą implantologii jest kluczowa dla uzyskania spersonalizowanej opieki i najlepszych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *