Protezy na implantach
Implanty

Protezy na implantach – stabilne podparcie

W dzisiejszych czasach protezy na implantach stanowią rewolucję w dziedzinie stomatologii protetycznej, oferując pacjentom rozwiązanie optymalne pod względem estetyki, funkcji i komfortu. Implanty dentystyczne, wprowadzone jako innowacyjne rozwiązanie na początku lat 60. XX wieku, umożliwiły znaczne postępy w dziedzinie zastępowania utraconych zębów.

Przeczytaj również: Choroby dziąseł. Skrywane zagrożenie dla Twojego uśmiechu

Spis treści:

Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne Szczecin to małe, tytanowe struktury. Wszczepia się je do kości szczękowej w celu zastąpienia utraconych zębów. Ponadto, ich konstrukcja jest inspirowana naturalną strukturą zęba, składającą się z korzenia (implantu) i korony (protetyki). Co więcej, po wszczepieniu implanty zlewają się z kością w procesie zwanym osteointegracją, co zapewnia trwałe i stabilne fundamenty dla protetyki.

Protezy na implantach – zalety

  1. Naturalny wygląd. Protezy na implantach są projektowane tak, aby doskonale imitować naturalny wygląd zębów, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, nie obawiając się, że protetyka będzie zauważalna.
  2. Stabilność i funkcjonalność. Implanty dentystyczne zapewniają znacznie lepszą stabilność w porównaniu do tradycyjnych protez na zębach. Dzięki temu pacjenci mogą swobodnie spożywać swoje ulubione potrawy, a proteza nie przemieszcza się podczas rozmawiania czy żucia.
  3. Zachowanie struktury kostnej. Tradycyjne protezy na zębach mogą prowadzić do utraty masy kostnej w obszarze szczęki, co wpływa na ogólną strukturę twarzy. Implanty dentystyczne zabezpieczają kość przed degradacją, zachowując integralność struktury twarzy.
  4. Długotrwała trwałość. Protezy na implantach są znacznie trwalsze niż tradycyjne protezy, co oznacza, że pacjenci mogą cieszyć się nimi przez wiele lat bez konieczności częstej wymiany.

Procedura leczenia

Na początku procesu leczenia pacjent przechodzi konsultację z chirurgiem implantologiem, który ocenia jego stan zdrowia i możliwości implantacyjne. Na tej podstawie opracowywany jest plan leczenia.

W kolejnym etapie specjalista wszczepia implanty do kości szczękowej. Procedura ta może wymagać kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Po wszczepieniu implanty potrzebują czasu na zintegrowanie się z kością, co zazwyczaj trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie pacjent może użytkować protezę tymczasową.

Po zakończeniu procesu osteointegracji pacjentowi przystępuje się do montażu trwałej protezy na implantach. Protetykę dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta, zapewniając idealne dopasowanie i komfort noszenia.

Podsumowanie

Protezy na implantach redefiniują standardy stomatologii protetycznej, umożliwiając pacjentom odzyskanie pięknego uśmiechu, pełnej funkcji układu żucia oraz komfortu, który jest trudny do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych protez. Dzięki postępowi technologicznemu i zaawansowanej wiedzy stomatologicznej, implanty dentystyczne stają się coraz bardziej dostępne i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z utraconymi zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *