Nie wyrósł mi jeden z zębów, czy można go uzupełnić za pomocą implantu?

Każdy brakujący ząb możemy uzupełnić za pomocą implantu nie ma tu znaczenia czy ząb został utracony z powodu próchnicy, urazu, parodontozy czy nie wyrósł. Wszczepienie implantu jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób unikamy konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów. Zęby sąsiadujące z luką pozostaną nienaruszone.

Implanty Szczecin można jednak wszczepiać u osób u których proces rozwoju kości została już zakończony. Najczęściej dochodzi do tego w wieku 17 – 18 lat, wymaga to jednak potwierdzenia radiologicznego. W tym celu wykonujemy specjalne zdjęcie rentgenowskie pozwalające dokładnie ocenić stopień rozwoju kośćca. Jeśli rozwój kości dobiegł już końca to możemy przystąpić do leczenia implantologicznego.

Jeśli dziecko utraciło ząb (np. w wyniku urazu) mając kilka lub kilkanaście lat i planowane jest w przyszłości wszczepienie implantu to konieczne jest zaplanowanie leczenia wraz z ortodontą. Pozwoli to na zachowanie odpowiedniego miejsca na nowy ząb pomimo ciągłego rozwoju dziecka. Takie postępowanie umożliwi w przyszłości odtworzenie idealnego zęba. Zaniechanie leczenia ortodontycznego spowoduje dowolne przemieszczanie się zębów sąsiadujących z luką.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!