Jak dbać o implanty zębowe - implanty Szczecin
Bez kategorii,  Implanty

Jak dbać o implanty zębowe? Implanty zębów Szczecin

Jak dbać o implanty zębowe przed założeniem koron oraz podczas ich uzytkowania. Odpowiednia higiena oraz zwyczaje pozwolą tobie korzystać z implantów przez możliwie najdłuższy czas. Zwiększy to twój komfort życia oraz pozwoli na ograniczenie wizyt u stomatologa związanych z problemami z implantem.

Higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna już przed operacją instalacji implantów. Należy dokładnie szczotkować zęby oraz korzystać z płynu do płukania. Możliwe, że przed operacją wszczepienia implantów okaże się konieczne kompleksowe leczenie zębów i zabieg ortodontyczny. Należy korzystać z płynów do płukania ust oraz szczotkować zęby po każdym posiłku. Możliwe że chirurg zaleci też korzystanie z płukanki antybakteryjnej. Zaleca się również zaprzestanie palenia papierosów oraz spożycia alkoholu!!!

Chcesz zobaczyć efekty usługi implanty zębów Poznań – Przed i Po.

Implanty Szczecin – zobacz ile kosztuje założenie implantów!

Po zabiegu wszczepienia implantów i przed zdjęciem szwów

Bezpośrednio po zabiegu, jeszcze przed zdjęciem szwów, należy ściśle przestrzegać zaleceń stomatologa. Nie wolno spożywać pokarmów do momentu ustąpienia znieczulenia. W miejsce wszczepienia należy przykładać lód (np. suchy lód w woreczku). Należy też spożywać pokarmy miękkie lub najlepiej płynne. Twarde pokarmy mogą w wywołać niepotrzebny nacisk na szczękę albo miejsce wszczepienia. Może to prowadzić do przesunięcia lub uszkodzenia miejsca gdzie znajduje się implant.

Co do zasady szwów rozpuszczalnych nie wykorzystuje się w tego typu operacji. Proces gojenia jest najważniejszy i powinien znajdować się pod ścisłą kontrolą lekarza. Zbyt wczesne rozpuszczenie szwów może zagrozić odpowiedniemu zrośnięciu implantów z kością i dziąsłami.

Bezwzględnie nie można palić papierosów i spożywać alkoholu. Konieczne jest też ograniczenie wysiłku, dźwigania ciężarów oraz uprawiania sportów – zwłaszcza kontaktowych. Kolejnym mniej oczywistym zaleceniem jest unikanie gorących płynów i posiłków, a także rezygnacja z solarium i sauny.

Zęby w miejscu wszczepienia implantów należy delikatnie czyścić miękką szczoteczką do zębów. Ważne jest aby unikać dotykania tego miejsca. Unikamy dotykania palcami, sztućcami lub innymi elementami jakie wkładamy do buzi. Wszystko to ma na celu zapobiec zakażeniu lub naruszeniu implantów. Proces gojenia i osteointegracji może trwać do 6 miesięcy. Wszelkie zakłócenia mogą w znaczący sposób wydłużyć ten okres.

Implanty Szczecin Cennik – zaplanuj z nami kosztorys operacji i opieki po wszczepieniu implantów

KONTAKT – Zadzwoń do nas i umów się na wizytę konsultacyjną!

Implanty zębów Szczecin – Przez 6 tygodni po zdjęciu szwów

Tutaj sytuacja jest podobna do okresu po zabiegu. Jednak można już stosować silniejsze szczotkowanie zębów oraz jeść normalne pokarmy. Do tego czasu implant powinien zintegrować się z kością. Jak wcześniej pisaliśmy okres ten może się wydłużyć w przypadku infekcji lub fizycznego naruszenia implantu. Można też stosować specjalistyczne szczoteczki między zębowe aby usuwać płytkę nazębną na zębach naokoło miejsca wszczepionego implantu.

Jak dbać o implanty – Po zrośnięciu z kością

Po zrośnięciu z kością bardzo ważna jest higiena dziąseł w miejscu gdzie znajduje się korona. Jej budowa ma tendencję do tego aby gromadziły się tam resztki jedzenia. W wyniku tego może pojawić się stan zapalny lub zbierać płytka z kamieniem nazębnym. To ostatecznie prowadzi do podniesienia dziąseł i odsłonięcia implantu. Odsłonięty implant w stanie zapalnym uszkadza tkankę kostną przez co prowadzi do poluzowania, a nawet wypadnięcia śruby. Co więcej zapalenie około implantowe jest najbardziej niebezpieczne dla długotrwałego utrzymania struktury i stabilności implantu.

W pierwszej kolejności pacjent powinien szczotkować zęby i korzystać z płynów do płukania jamy ustnej. Ważne jest dokładne usuwanie resztek pokarmu oraz płytki nazębnej. Można też korzystać ze specjalistycznych integratorów dentystycznych. Przy pomocy wody pod ciśnieniem usuwają resztki pokarmowe i pobudzają ciśnienie krwi w dziąsłach. Kolejnym elementem, który w znaczny sposób poprawi naszą higienę jamy ustnej jest wymienienie tradycyjnej szczoteczki zębowej na elektryczną albo soniczną. Zdecydowanie lepiej radzą sobie one z płytka nazębną. Ponadto posiadają różne końcówki o specjalnym przeznaczeniu, które w połączeniu z aplikacją mobilną na telefon zapewniają dokładne i regularne szczotkowanie. Podczas konsultacji w naszym gabinecie zaproponujemy wam pozostałe elementy mające na celu uzupełnienie usługi implanty zębów Poznań.

Jak dbać o implanty – Wizyty kontrolne i higienizacja

Na koniec zaleca się wizyty kontrolne i higienizacyjne u dentysty i higienistki. W ich ramach sprawdza się stan zębów i implantów oraz wykonuje zabieg skalingu czyli usuwania kamienia nazębnego oraz piaskowania. Usługa implanty zębów Poznań zawiera w sobie także opiekę po zabieegu chirurgicznym. Bardzo zależy nam na trwałości naszego rozwiązania.

Implanty Cennik – tutaj znajdziecie informajce na temat ceny ułsugi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? – KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *