Kiedy wszczepić implanty - Implanty Szczecin
Bez kategorii,  Implanty

Kiedy wszczepić implanty zębów?

Kiedy wszczepić implanty? To pytanie zadaje sobie każdy kto stracił zęba. Alternatywą dla implantów są mosty ale nie posiadają one wszystkich cech implantów. Implanty mają wpływ nie tylko na estetykę ale także na żychwę i szczękę co przekłada się na ogłny stan zdrowia pacjenta. W większości przypadków implanty są lepszym rozwiązaniem niż mosty albo szynorotezy, ale są od tego wyjątki. Nie zawsze jest to permanentna blokada. Może ona wynikać z tymczasowej sytuacji w jakiej znajduje się pacjent.

Kiedy wszczepić implanty?

Implanty powinno się wszczepić w przypadku utraty jednego, kilku lub wszystkich zębów. To samo dotyczy braków międzyzębowych w żuchwie i szczęce oraz braków związków zębów stałych. W ten sposób chronimy szczękę przed odkształceniem, a same zęby przed odchyleniem lub obracaniem. Utrata zęba powoduje zanik kości w wyniku czego deformują się łuki zębowe oraz deformują wygląd twarzy. Kolejną sytuacją kiedy należy wszczepić implanty jest sytuacja kiedy leczenie pojedynczego zębą jest nieopłacalne. Może się okazać długie, kosztowne, a szanse na wyleczenie i zachowanie zęba są niskie. W takim przypadku zalecamy zabieg zastąpienia chorego zęba implantem stomatologicznym w sposób prewencyjny. W ten sposób chronisz również swoje zdrowe zęby.

Kiedy wszczepić implanty – przeciwskazania

Co do zasady implantów nie wszczepia się kobietom w ciąży oraz dzieciom u których skończyła się faza wzrostu. Kolejnym przypadkiem jest wszczepianie implantów seniorom w celu umieszczenia na nich mostów całkowitych. Powszechnie przyjmuje się że dolna granica wieku kwalifikująca na wszczepienie implantów to 21 lat.

Ponadto implantów zębów nie wszczepia się osobom cierpiącym na osteoporozę, zaburzenia układu kostnego, nowotwory, padaczką, cukrzycę. Ponadto pacjenci, u których zdiagnozowano HIV lub AIDS nie powinni mieć zakładanych implantów. Więcej na ten temat można przeczytać w – przeciwwskazania implantów zębowych.

Macie wątpliwości?

Jeśli nie macie pewności na temat tego czy implanty są dla was najlepszym rozwiązaniem zadzwońcie do nas i umówcie się na spotkanie konsultacyjne. KONTAKT

Dokonamy wstępnych oględzin jamy ustnej i ustalimy jakiego rodzaju dalsze działania będą dla was zalecane.

Zerknijcie też na inne artykuły znajdujące się na naszym blogu dotyczące implantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *