Rodzaje implantów
Bez kategorii,  Implanty

Rodzaje implantów stomatologicznych

Rodzaje implantów oraz ich zastosowanie w zależności od przypadków z jakimi zmagają się pacjenci.

Śródkostne

Implanty śródkostne to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj implantów. Zakłada się je w dziurze wywierconej w tkance kostnej. Charakteryzują się największą wytrzymałością i stabilnością. Pozwalają na zakładanie koron oraz całych szeregów zębów. Pod względem wizualnym, mechanicznym i funkcjonalnym nie różnią się od naturalnych zębów.

Implanty czasowe i stałe

Implanty czasowe to zakładane tylko na pewien czas aby potem je zastąpić. Pozwalają skorygować zgryz lub służą jako mocowanie do protez zębowych. Implanty na stałe to takie które mocuje się zakłada z myślą o długotrwałym użyciu. Wykorzystujs się je do uzupełniania braków uzębienia lub mocowania całych szeregów implantów w przypadku bezzębia – np. all on four.

Rodzaje implantów – jednofazowe i dwufazowe

Implanty jednofazowe to takie, które zakładamy natychmiastowemu razem z łącznikiem i koroną. W takiej sytuacji pacjent nie musi czekać na proces gojenia dziąseł i osteointegracji. Implanty dwufazowe to te które opisaliśmy w części – Jak przebiega zabieg implantacji? Najpierw zakładamy jest implant w postaci śruby, które integruje się z kością. Następnie po zagojeniu odkrywa się dziąsło w celu instalacji łącznika i korony. Implanty dwufazowe charakteryzują się większą wytrzymałością i solidnością.

Implanty zębów Tytanowe

Najpopularniejszy materiał z jakiego wykonuje się implanty. Śruba tytanowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością i twardością. Doskonale łączy się z systemem kostnym dzięki czemu korony zamontowane na takich implantach działają jak naturalne zęby. Zastępują brakujące zęby w sposób funkcjonalny oraz działają przez bardzo długi czas.

Implanty zębów Cyrkonowe zwane ceramicznymi

Największą zaletą implantów cyrkonowych jest brak reakcji uczuleniowych u pacjentów, ponieważ są biozgodne z organizmem człowieka. Zbliżone kolorem do naturalnych zębów. Można je też dopasować do kolorów licówek i płytki zębów. Charakteryzują się też większą odpornością na odkładanie płytki nazębnej. W wyniku tego cechuje je mniejsze ryzyko stanów zapalnych dziąseł oraz obniżenie brzegu kości. Niestety okres gojenia w przypadku tych implantów jest dłuższy w porównaniu do tytanowych śrub. Ponadto na rynku dostępny jest mniejszy wybór rozmiarów, kształtów oraz są w wyższej cenie. Ten rodzaj implantu poleca się dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Jeśli nie jesteście pewni jaki rodzaj implantu będzie dla was najlepszy umówcie się z nami na wizytę konsultacyjną – KONTAKT!

Metal, akryl, porcelana

Różne rodzaje implantów znajdują zastosowanie w odmiennych przypadkach. Jak już wspomnieliśmy śruby z tytanu są najpopularniejsze. Porcelanowe z tlenku cyrkonu charakteryzują się długim czasem gojenia. Co więcej implanty akrylowe są równocześnie najtańsze. Na koniec wybór zależy od zaleceń chirurga implantologicznego, ceny i preferencji pacjenta.

Rodzaje implantów – Śruby, cylindry i spirale

Kształt implantu ma znaczenie pod względem tego jak dobrze umocuje się w strukturze kostnej. W rozróżniamy zasadniczo śruby, cylindry i spirale. Bez wątpienia implanty o kształcie śruby są najpopularniejsze. Cylindry były pierwszymi implantami stosowanymi w połowie XX wieku. Spirale ze względu na swój kształt nadają się do specyficznych przypadków ponieważ ich profil przyczepności jest odmienny od śrub.

Implanty Szczecin – All on Four

Implanty all on four (all on 4) to specyficzny rodzaj uzupełnienia protetycznego z wykorzystaniem 4 implantów. Po pierwsze – Przeznaczony tylko dla pacjentów pozbawionych wszystkich zębów. Mają na celu odtworzenie uzębienia. Odwzorowują naturalną powierzchnię i anatomiczny kształt zębów. To implanty zakładane na czterech mocowaniach rozłożonych równomiernie na górnej lub dolnej części szczęki. Po drugie – All on four charakteryzuje się dużą stabilnością i siłą ścisku. Pozwala on w całości zastąpić utracone zęby. Jego największą zaletą jest pełna funkcjonalność mechaniczna oraz walory estetyczne. Implanty all on four są nieodróżnialne od naturalnych zębów. Istnieje także wersja stosująca 6 mocowań na implantach – all on 6.

Umów się na wizytę dzwoniąc do naszego gabinetu w Szczecinie! – KONTAKT

Implanty Szczecin – Zobacz ceny naszych implantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *