Implanty stomatologiczne - poznaj to rozwiązanie odbudowy zębów
Implanty

Co to są implanty zębów?

Implanty to metalowe śruby, które wszczepia się w kość w celu zastąpienia nimi brakujących zębów. Wykonane z materiałów biointegracyjnych powodujących ich silne zrośnięcie z układem kostnym. Zazwyczaj zbudowane z tytanu lub cyrkonu, który w stabilny sposób zrasta się ze szczęką podczas osteointegracji.

Przeczytaj również: Próchnica i kamień nazębny. Jak wpływają na implanty?

Jakie zalety mają implanty dentystyczne?

Implanty stomatologiczne to doskonała alternatywa dla protez i mostów. Mocowane na stałe powodują, że pacjent nie odczuwa różnicy pomiędzy naturalnym uzębieniem, a implantami. Ostatecznie przekłada się to na zwiększony komfort życia, higienę oraz walory estetyczne. Z tego powodu są najczęściej wybieranym rozwiązaniem mającym na celu zastąpienie brakujących zębów. Ponadto te, z których korzystamy w naszej klinice mają dożywotnią gwarancję producenta.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Historia Implantów

Stosowano je już 4 tys. lat przed naszą erą. Zęby zastępowano innymi kośćmi, drewnem, metalem czy kamieniami. Jako przykład archeologowie znaleźli szczątki w Hondurasie gdzie siekacz zastąpiono czarnym kamieniem – Implant Obsydianowy. W wiekach średnich arystokracja kupowała zęby od chłopów, aby korzystać z nich jako sztucznego uzębienia. Następnie wraz z rozwojem medycyny pojawiały się metalowe, umieszczane w pustych miejscach po wyrwanych zębach.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *