Kiedy wykonuje się podcięcie wędzidełka
Chirurgia

Podcięcie wędzidełka. Procedura, korzyści i proces rekonwalescencji

Podcięcie wędzidełka, znane również jako frenotomia lub frenulektomia, to zabieg stomatologiczny mający na celu odcięcie lub skrócenie wędzidełka, małego fałdu tkanki, który łączy język z dziąsłami lub dolną wargą z dziąsłami. Ta procedura jest stosunkowo prosta, ale może przynieść wiele korzyści pacjentom, którzy mają problem z ograniczonym ruchem języka lub inne problemy z wędzidełkiem. W tym artykule omówimy, co to jest, dlaczego jest wykonywane, i co pacjenci mogą oczekiwać po zabiegu.

Przeczytaj również: Chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Dlaczego konieczne jest podcięcie wędzidełka?

Wędzidełka mogą stanowić problem, jeśli są zbyt krótkie lub zbyt nisko osadzone, co może ograniczać ruch języka lub dolnej wargi. W takich przypadkach podcięcie wędzidełka jest konieczne, aby poprawić funkcje jamy ustnej i uniknąć potencjalnych komplikacji.

  1. Trudności w mówieniu. Krótkie wędzidełko języka może utrudniać wymowę i prowadzić do trudności w mówieniu.
  2. Kłopoty z jedzeniem. W przypadku dzieci, zbyt krótkie wędzidełko języka może sprawiać trudności w karmieniu piersią lub butelką.
  3. Problemy z higieną jamy ustnej. Niskie wędzidełko dolnej wargi może prowadzić do trudności w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej.
  4. Ból i dyskomfort. W niektórych przypadkach krótkie lub nisko osadzone wędzidełko może prowadzić do bólu i dyskomfortu, zwłaszcza podczas ruchu języka lub dolnej wargi.

Procedura podcięcia wędzidełka

Podcięcie wędzidełka to stosunkowo krótka i mało inwazyjna procedura wykonywana przez stomatologa lub chirurga stomatologicznego.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego, aby pacjent nie odczuwał bólu. Lekarz dokładnie podcina wędzidełko za pomocą skalpela lub lasera. Po podcięciu wędzidełka mogą być zakładane delikatne szwy, które pomagają w gojeniu się rany. Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort lub obrzęk po zabiegu, ale te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Podcięcie wędzidełka – korzyści

Podcięcie wędzidełka może przynieść wiele korzyści, w zależności od konkretnej sytuacji pacjenta. Pacjenci z problemami wymowy mogą zauważyć znaczną poprawę po podcięciu wędzidełka języka. Dla niemowląt i dzieci podcięcie wędzidełka języka może pomóc w poprawie zdolności do karmienia piersią lub butelką. W przypadku nisko osadzonego wędzidełka dolnej wargi, podcięcie może ułatwić utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Osoby doświadczające bólu lub dyskomfortu spowodowanego niskim wędzidełkiem mogą odczuć ulgę po podcięciu.

Podsumowanie

Podcięcie wędzidełka to stosunkowo prosty i skuteczny zabieg, który może pomóc pacjentom z problemami z wędzidełkami języka lub dolnej wargi. Jeśli masz trudności z wymową, jedzeniem lub doświadczasz dyskomfortu w okolicy wędzidełka, skonsultuj się ze stomatologiem w celu oceny i ewentualnego podcięcia wędzidełka. Dzięki tej procedurze można poprawić funkcje jamy ustnej i uniknąć dalszych problemów zdrowotnych.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *