Licówki porcelanowe w Sanadent Stomatologia
Bez kategorii

Dlaczego warto rozważyć licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cienkie, indywidualnie wykonane płatki z porcelany, które są trwale przyklejane do przedniej powierzchni zębów. Projektuje się je tak, aby odpowiadały naturalnemu kształtowi, wielkości oraz kolorowi zębów pacjenta. Licówki stosuje się zarówno do poprawy estetyki uśmiechu, jak i do wzmocnienia zębów o uszkodzonej powierzchni.

Przeczytaj również: Higiena jamy ustnej. Naucz się podstawowej pielęgnacji

Spis treści:

Licówki porcelanowe – estetyczne korzyści

Licówki porcelanowe ceni się głównie ze względu na ich zdolność do znacznego poprawienia estetyki uśmiechu.

  1. Naturalny wygląd i kolor. Porcelana, z której wykonuje się, charakteryzuje się wysoką przeziernością i doskonale imituje naturalny wygląd zębów. Dzięki temu uśmiech po aplikacji licówek wygląda bardzo naturalnie, bez efektu „sztuczności”.
  2. Korekta kształtu i rozmiaru zębów. Licówki pozwalają na korektę różnych nieprawidłowości dotyczących kształtu i wielkości zębów. Można je stosować do wydłużenia zbyt krótkich zębów, zmniejszenia zbyt dużych, a także do poprawy proporcji i symetrii uśmiechu.
  3. Ukrywanie przebarwień i niewielkich nieprawidłowości. Licówki doskonale maskują przebarwienia zewnętrzne, które nie mogą być skutecznie usunięte za pomocą standardowych metod wybielania. Można je także także stosować do zakrycia szkód powierzchniowych zębów, takich jak niewielkie pęknięcia czy nierówności.

Korzyści te sprawiają, że licówki porcelanowe są popularnym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałego, estetycznego poprawienia wyglądu swojego uśmiechu. Dzięki precyzyjnie dopasowanej porcelanie, licówki są nie tylko efektywne, ale również zapewniają długotrwały efekt estetyczny.

Funkcjonalność licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe nie tylko poprawiają estetykę uśmiechu, ale również mają istotne funkcjonalne korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Mogą znacząco wzmocnić zęby, które są osłabione na skutek uszkodzeń, nadmiernego ścierania lub innych czynników. Dzięki solidnemu połączeniu z zębem, licówki działają jak ochronna warstwa, zabezpieczając naturalną strukturę zęba przed dalszymi uszkodzeniami. Co więcej, poprawa kształtu, wielkości i położenia zębów za pomocą licówek może znacznie wpłynąć na funkcje żucia i wymowy. Zęby ułożone w prawidłowej pozycji oraz zgodne z naturalną strukturą jamy ustnej sprzyjają efektywnemu żuciu i klarownej wymowie.

Kombinacja estetycznych i funkcjonalnych korzyści sprawia, że licówki porcelanowe są wszechstronnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy nie tylko pragną poprawić wygląd swojego uśmiechu, ale również zadbać o zdrowie i funkcjonalność swoich zębów.

Licówki porcelanowe – proces aplikacji

Aplikacja licówek porcelanowych jest precyzyjnym procesem, który obejmuje kilka kluczowych etapów, zapewniających ostateczny efekt estetyczny i funkcjonalny. Cały proces rozpoczyna się od konsultacji, podczas której omawiane są oczekiwania co do estetyki uśmiechu oraz indywidualne potrzeby zdrowotne związane z aplikacją licówek. Przeprowadzamy dokładne badanie jamy ustnej, w tym ocenę stanu zdrowia zębów, dziąseł oraz ogólnej struktury jamy ustnej. W przypadku, gdy licówki będą aplikowane na zębach naturalnych, konieczne jest minimalne przygotowanie zęba. Wtedy usuwa się niewielką ilość szkliwa z przedniej powierzchni zęba, co umożliwia odpowiednie umiejscowienie i przyklejenie licówki. Proces ten jest zazwyczaj mało inwazyjny i wymaga minimalnej ilości szlifowania, co pozwala na zachowanie jak największej ilości naturalnej struktury zęba.

Następnie wykonuje się precyzyjny odcisk zęba, który służy jako podstawa do wykonania indywidualnie dopasowanej licówki. Dobieramy odpowiedni kolor licówki, który będzie najbardziej zharmonizowany z naturalnymi zębami pacjenta, zapewniając estetyczny i naturalny efekt. Licówki są następnie wykonywane przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym. Po przygotowaniu, licówki są przymierzane na zębach pacjenta, aby upewnić się, że ich kształt, wielkość, kolor oraz dopasowanie są idealne. Dokonujemy ostatnich poprawek, jeśli to konieczne, zapewniając perfekcyjne dopasowanie i komfort noszenia licówek.

Proces aplikacji licówek porcelanowych jest starannie planowany i wykonany, aby zapewnić pacjentowi estetyczny, trwały i funkcjonalny efekt, spełniający jego oczekiwania estetyczne i zdrowotne.

Podsumowanie

Licówki porcelanowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałego poprawienia estetyki swojego uśmiechu. Oferują naturalny wygląd i doskonałe dopasowanie do koloru zębów pacjenta. Dzięki wysokiej przezierności porcelany, uśmiech staje się nie tylko piękniejszy, ale także naturalny. Mogą być stosowane zarówno do poprawy estetyki zębów naturalnych, jak i w ramach kompleksowego leczenia implantologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *