Implantacja natychmiastowa - kiedy warto się na nią zdecydować?
Bez kategorii

Implantacja natychmiastowa. Czy to opcja dla Ciebie?

Implantacja natychmiastowa, znana również jako implantacja jednofazowa, to nowoczesna metoda, która pozwala na wprowadzenie implantu zębowego w tym samym dniu, co usunięcie zęba. To rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów poszukujących szybkiego i skutecznego sposobu na odzyskanie utraconych zębów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej implantacji natychmiastowej i zastanowimy się, czy może to być opcja dla Ciebie.

Przeczytaj również: Przeszczep kości w implantologii stomatologiczej

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Czym jest implantacja natychmiastowa?

Implantacja natychmiastowa polega na umieszczeniu implantu zębowego w miejscu, w którym wcześniej znajdował się ząb, natychmiast po jego usunięciu. Tradycyjnie, proces implantacji wymagał oczekiwania kilku miesięcy na gojenie się kości, zanim można było wprowadzić implant. Jednakże, dzięki postępowi w dziedzinie implantologii, implantacja natychmiastowa pozwala na skrócenie tego okresu do jednego dnia.

Kwalifikacje do implantacji natychmiastowej

Niekoniecznie każdy pacjent jest odpowiedni do implantacji natychmiastowej. Kwalifikacje zależą od wielu czynników, w tym od ogólnego stanu zdrowia, obecności chorób przyzębia, a także od jakości tkanki kostnej w miejscu implantacji. Osoby, które są zdrowe, nie mają poważnych schorzeń ogólnych ani chorób jamy ustnej, a także posiadają odpowiednią ilość zdrowej kości, mogą być kandydatami do tej procedury.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Implantacja natychmiastowa – zalety

  • Jednym z głównych atutów implantacji natychmiastowej jest możliwość uzyskania natychmiastowego efektu estetycznego. Pacjenci nie muszą czekać na założenie protezy tymczasowej czy innych rozwiązań - odzyskują swój uśmiech w ciągu jednego dnia.
  • Tradycyjne metody wymagały czasem kilku miesięcy bez zęba przed umieszczeniem implantu. Implantacja natychmiastowa minimalizuje ten okres, co jest istotne dla komfortu pacjenta.
  • Pacjenci, którzy przechodzą implantację natychmiastową, doświadczają jednego procesu chirurgicznego, co może być bardziej wygodne niż kilka etapów leczenia.

Podsumowanie

Implantacja natychmiastowa to fascynujący krok naprzód w dziedzinie implantologii zębowej, oferujący pacjentom szybkie i estetyczne rozwiązanie utraty zębów. Jednak decyzja o zastosowaniu tej metody powinna być podejmowana po dokładnym zbadaniu indywidualnych warunków pacjenta. Wizyta u doświadczonego implantologa oraz przeprowadzenie kompleksowej oceny zdrowia jamy ustnej są kluczowe przed podjęciem decyzji o implantacji natychmiastowej.

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *