przeszczep kości i podniesienie dna zatoki szczękowej
Implanty

Zabiegi dodatkowe przed implantacją. Przeszczep kości, podniesienie dna zatoki szczękowej

Proces implantacji zębowej jest często precyzyjnym i kompleksowym zabiegiem, który wymaga solidnej bazy tkankowej dla implantu. W niektórych przypadkach konieczne są zabiegi dodatkowe. Takie jak przeszczep kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Po to, aby stworzyć odpowiednie warunki do umieszczenia implantu. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na tych zabiegach dodatkowych oraz ich roli w sukcesie implantacji.

Przeczytaj również: Wymiana lub naprawa implantów zębowych

Zobacz Implanty Szczecin Cennik – tutaj dowiesz się więcej na temat cen założenia implantów w Szczecinie.

Przeszczep kości w implantologii

Brak odpowiedniej ilości zdrowej kości w miejscu, gdzie planowana jest implantacja, może stanowić wyzwanie. Przeszczep kości to procedura, podczas której lekarz wprowadza dodatkową kość do obszaru, który ma być zaimplantowany. Ten materiał przeszczepiony może pochodzić z różnych źródeł, takich jak kość pacjenta, dawca lub materiały syntetyczne.

Przeszczep kości jest kluczowy w przypadku pacjentów, którzy utracili zęby wiele lat temu, a w rezultacie utracili również objętość kości szczękowej. Bez odpowiedniej ilości kości, implanty szczecin mogą nie mieć stabilnej podstawy, co prowadziłoby do powikłań i potencjalnej utraty implantu.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) to zabieg, który ma na celu zwiększenie objętości kości w obszarze zatoki szczękowej. Zabieg ten jest często stosowany w przypadku planowanej implantacji zębów w tylnych częściach szczęki, gdzie naturalnie występuje mniejsza ilość kości.

Podczas zabiegu lekarz unosząc dno zatoki szczękowej, umożliwia wprowadzenie dodatkowego materiału przeszczepionego. To z kolei umożliwia późniejszą implantację w obszarze zwiększonej objętości kości. Jest to szczególnie istotne dla pacjentów, którzy utracili zęby w tych obszarach i chcą skorzystać z implantów zębowych.

Koniecznie umów się na wstępną wizytę i odwiedź naszą klinikę stomatologiczną! Zadzwoń do nas teraz – KONTAKT.

Przeszczep kości i podniesienie dna zatoki – wskazania

Zabiegi dodatkowe, takie jak przeszczepy kości i podniesienie dna zatoki szczękowej, są powszechnie stosowane, gdy pacjent ma niewystarczającą ilość zdrowej kości w miejscu planowanej implantacji. Wskazania do tych procedur obejmują utratę zębów w wyniku chorób przyzębia, traumy, wrodzonych deformacji czy długotrwałego noszenia protez.

Podsumowanie

Zabiegi dodatkowe przed implantacją, takie jak przeszczepy kości i podniesienie dna zatoki szczękowej, stanowią kluczowy element sukcesu implantologii zębowej. Pozwalają one na przywrócenie odpowiednich warunków dla trwałej integracji implantu z kością, co przekłada się na sukces całego procesu. Zanim zdecydujesz się na implantację, istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym implantologiem, który dokładnie oceni warunki jamy ustnej i zaplanuje ewentualne zabiegi dodatkowe, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Skontaktuj się, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *